Öne Çıkanlar android 6 sneijder haberleri haberi ios 7

Yaşar, Balalılarla iftar yaptı

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, bir yandan mahalle iftarlarında binlerce kişiyi aynı sofrada buluştururken bir yandan da hemşehriiftarları vermeye devam ediyor.

Yaşar, Balalılarla iftar yaptı
Yenimahalle Belediyesi İlk Adım Salonu’nda Balalılarla iftar yapan Yaşar, “Ankara’da, Yenimahalle’de oturan Balalı kardeşlerimle aynı sofrada yer almaktan çok mutluyum” dedi.

Yaşar’ın ev sahipliğinde gerçekleşen iftara Bala Belediye Başkanı İbrahim Gürbüz, Yenimahalle Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Boran, Balalılar Derneği Başkanı Cumhur Acar, meclis üyeleri ve çok sayıda Balalı katıldı.Ezanla birlikte dualar eşliğinde oruçlarını açan Balalılar, bu güzel ortamı kendilerine sağladığı için Yaşar’a teşekkür etti.

İslam dünyasının örnek ülkesi Türkiye

Ramazan’ın sevgi, saygı, hoşgörü ve paylaşım ayı olduğunu belirten Yaşar, “Bu güzel iftar sofralarında birlik, beraberliğimiz gelişiyor, aynı çorbayı kaşıklamanın hazzını hep birlikte yaşıyoruz” dedi.

İslam coğrafyasındaki kaosa da değinen Yaşar, “İslam dünyası ne yazık ki güzel bir Ramazan geçirmiyor. İsrail belası, Gazze’de kardeşlerimizi öldürüyor, dünya bu katliamı seyrediyor. Bu olaylar ciğerimizi dağlıyor. Türkiye olarak bugün, İslam dünyasının örnek ülkesi gösteriliyorsak bunu, cumhuriyetimize ve değerlerimize borçluyuz” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283