Öne Çıkanlar android 6 haberleri haberi sneijder ios 7

Can alan tamir!

Arızalanan su motorunu tamir etmek için İki metre derinliğindeki su kuyusuna inen 70 yaşındaki Nazım Uyanık ile oğlu 38 yaşındaki Hüseyin Uyanık, karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını yitirdi.

Can alan tamir!

 

 

 

Zile ilçesine bağlı Kurupınar köyünde sabah saatlerinde gerçekleşen olayda, köyde yaşamını sürdüren 4 çocuk babası Nazım Uyanık, oğlu Hüseyin Uyanık ile beraber  tarlaları sulamak için dışarı çıktı. Tarlalarını sularken kuyuda mevcut bulunan ve benzinle çalışan su motoru arızalandı. Baba Nazım Uyanık, arızaya bakmak için 1 metre çapında ve İkinci metre derinliğinde mevcut bulunan su kuyusuna indi.

Burada bir zaman su motorunu onarmak isteyen baba Nazım Uyanık, motordan çıkan ve kuyuda biriken karbonmonoksit gazından zehirlendi. Babasının zehirlendiğini fark eden Nazım Uyanık da yardım için indiği su kuyusunda gazdan etkilendi.Civardaki köylülerin durumu fark etmesi üzerine ekiplere haber verildi. Olay yerine gelen Zile Belediyesi itfaiye ekipleri ile sıhhat ekipleri kuyuda oluşan karbonmonoksit gazından binaen sıkıntı yaşadı. Kuyuya inmeye çalışan itfaiye eri İsmail Demir ve 112 sıhhat ekiplerinden Cihat Çalışkan hafif biçimde zehirlenince, diğer ekipler yardım etti. Ardından İl Afet ve Acil Müdürlüğü ekiplerine haber verilerek  müdahale edildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283