Öne Çıkanlar android 6 haberleri wolfsburg katkı maddesi iran

Teknoloji Olay: Gmail Kaydol Gmail facebook Kaydol Twitter kaydol Outlook Giriş Gmail Giriş Yap

Şimdilik sadece şirketler ve kurumsal alanlarda yada Facebook,twitter,ınstgram bunu gibi sayfalara kayıt yapmak için kullanılan Gmail özelliklerin böyle sınırlandırmak tabikde mümkün değil. Bir zamanları sosyal paylaşımın adresi olan msn mucit gmail artık yeni bir ara yüz ile daha sağlık hizmet vermeye devam ediyor. Gmail oldukça kullanışlı bir chat sayfası diye biliriz. Fakat günümüzde bu işlevin yetirdi.

Teknoloji Olay: Gmail Kaydol Gmail facebook Kaydol Twitter kaydol Outlook Giriş Gmail Giriş Yap

 Web geliştiricilerine göre Gmail, Ajax  kullanımı açısından önemlidir. Gmail, Linux üzerinde Google GFE/2.0 ile çalışır. Dünya çapında 425 milyon aktif kullanıcı ile en yaygın kullanılan web tabancı e-posta sağlayıcısıdır. 2014 öngörülerine göre, orta ölçekli ABD şirketlerinin %60'ı Gmail'i kullanıyordu.Mayıs 2014'te, Gmail Google Play'daki, Android aygıtlarında bir milyar yüklemeye sahip ilk uygulama oldu.

Gmail, Google'ın sunduğu reklam destekli ücretsiz bir e-posta hizmeti. Kullanıcılar Gmail'e güvenli web postasının yanı sıra POP3 veya IMAP4 protokolleri aracılığıyla da erişebilir. Gmail ilk olarak 1 Nisan 2004'te yalnızca davet üzerine kullanılabilen bir beta sürüm yayınladı ve 7 Şubat 2007'de herkese açık hale getirildi, bu sırada halen beta durumundaydı.Hizmet 7 Temmuz 2009'da beta durumundan diğer Google Apps hizmetleriyle birlikte güncellendi.

13 Mayıs 2013'te Gmail, Google Drive ve Google+ Fotoğraflar arasında genel depolama birleştirmesi duyuruldu; bu sayede kullancılara bu üç hizmet arasında 15 GB'lık ücretsiz depolama sağlandı.Kullanıcılar bir aylık abonelik planı içinde Gmail, Google Drive ve Google+ Fotoğraflar arasında paylaşılan ek depolama satın alabilir. 15 GB'a kadar olan depolama ücretsiz ve ödemeli planlar ise 30 TB'a kadar imkan sağlamaktadır.

Kullanıcı başına 1 GB'lık ilk depolama kapasite teklifi ile, Gmail web postası standardını önemli ölçüde arttırdı. Ücretsiz depolama için webmail standardını 2 MB'den4 MB'ye artırarak bu hizmeti aynı dönemde Hotmail gibi rakiplerinin sunduğu miktarın önemli ölçüde üzerine taşıdı. Ekler dahil her bir Gmail iletisi en fazla 25 MB olabilir. Gmail aramaya yönelik bir arayüze ve Internet forumuna benzeyen "konuşma görünümü"ne sahiptir.


Gmail'in içine anında mesajlaşma sistemi de (Google Talk) yerleştirilmiştir. Bu sistemle başka bir program yüklemeye gerek kalmadan anında mesajlaşılabilir, ayrıca bu mesajlaşma kayıtları içinde arama yapılabilir.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270