Öne Çıkanlar kara para aşk gündem ırak kaza yınca evcimik ios 7

Sıkça gelen Windows 10 güncellemeleri artık gizli kalmayacak

Microsoft'un son işletim sistemi Windows 10 için önümüze gelen sıkça gördüğümüz yeni güncellemeler artık gizli kalmayacak. Birçok güncelleme kullanıcılar tarafından bilinmiyor. Microsoft artık ne yaptığını söyleyecek.

Sıkça gelen Windows 10 güncellemeleri artık gizli kalmayacak

 Yeni Windows 10, Microsoft'un hizmetlerini sık sık güncellemesiyle internet üzerinden değişikliklere uğrayabiliyor. Ayda bir veya periyodik olarak güncelleme alan yeni Windows'ta güvenlik, işlevsellik ve görsellik açısından gelen güncellemeler artık gizli kalmayacak.

Şimdiye kadar küçük güncellemeler olarak başlatılan bazı yenilikler microsoft tarafından kullanıcıyla paylaşılmadan direkt olarak sunuluyordu. Güncellemelerde Microsoft ne değiştirdi kimse bilmezken artık Windows 10 için güncellemeler gizli kalmayacak. Windows update üzerinden ve Microsoft'un web sitesi üzerinden yakın zaman sonra Microsoft'un tüm güncellemelerinin neden yapıldığını görebileceğiz.

Yayın notlarının ilk bölümü, burada şimdiden yayınlanmış bulunuyor. Sayfaya baktığımızda Windows 10 sürüm 1511'in yapı 10586.104'e yükseltildiğini ve güncelleme içerisinde bazı onarımların bulunduğunu anlayabiliyoruz. Güncelleme içerisinde herhangi bir yeni işlev ise bulunmuyor. Güvenlik dışındaki en önemli değişiklik ise Edge web tarayıcısının InPrivate modda gezilen sayfaların öğrenilmesini engelleyen onarım.

Ancak IT departmanlarının ve kullanıcıların baskısı işe yaramış görünüyor. Microsoft, yaptığı bir açıklamada Ekim itibariyle bu ilkesini değiştireceğini ve aylık güncellemelerin içerikleri hakkında belgeler yayınlayacağını söyledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283