Öne Çıkanlar taner yıldız altın fiyatları muzaffer yıldırım kimdir haberler müslümanlar

Nokia'nın ilk telefonlarından 1100'a ne Samsung ne Apple yetişemedi

Dünyanın en çok satan telefonu ortaya çıktı. Tabii tahmin edilen gibi Apple veya Samsung firmalarından biri olması bekleniyordu. Ancak Nokia'nın bir zamanlar dünya devi olduğunun ispatı ortaya çıkarak Nokia 1100 satışlarının dünyanın en çok satan telefonu olarak rekorlar kitabına yazıldığı belirtiliyor.

Nokia'nın ilk telefonlarından 1100'a ne Samsung ne Apple yetişemedi

 Gelişen teknoloji ile birlikte günümüzde yeni teknolojiye sahip daha üstün akıllı telefon sahibi olmak için sürekli olarak teknoloji pazarında bir hareketlilik var. Telefon üreticileri daha üst modeller sunarak tüm dünyada satış rekorları kırmaya devam ediyor. Ancak dünyanın en çok satan cep telefonu günümüzden değil de yıllar öncesinden geliyor.

Ne akıllı telefon ne de dokunmatik. Nokia 1100 modelini hatırlayan olmuştur. Bu telefonun dünyanın en çok satan akıllı telefon modeli olduğunu biliyor muydunuz? Apple ve Samsung firmalarının da kat kat üstünde bir fark atarak piyasalarda dünyanın en çok satan telefon markası olan Nokia'nın bu modelden ne kadar satış yaptığı ise haberimizin devamında yer alıyor.

Yayınlanan rakamlara göre telefonun bulunduğu ilk tarihten itibaren tutulan tüm verilere göre dünyada en çok sahip olunan telefon Nokia 1100. Şimdiye kadar 250 milyondan fazla satmış durumda. Finlandiyalı şirketin batma aşamasına gelmeden önce uzun bir süre şirketin kâr marjını yükselterek bir süre daha şirketi ayakta tutmayı başarmış gibi görünüyor.

Listenin ikinci sırasında ise yine bir Nokia, hatta 1100’ın kardeşi 1110 bulunuyor. O da yaklaşık 250 milyon satış adedine sahip ve listenin anca sonlarına doğru karşımıza çıkan Apple ve Samsung’a adeta fark atmış durumda o yılların en popüler cep telefonu olan Nokia 1100 ve üst serisi karşısında hiç bir rakip bulunmadığı için tüm dünyaya hizmet vermişti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270