Öne Çıkanlar iki polisi şehit eden terörist bedelli mta çin kaza Evleneceksen Gel 85.Bölüm seda sayan

iPhone 7 hakkında sızıntılar bitmiyor, Yeni teknoloji üründe ekran tuşu değişebilir

Dünyanın en güçlü teknolojilerinden Apple'ın iPhone serisi için yenilikleri bitmek bilmiyor. En son iPhone 5s modeli ile birlikte parmak izi okuyuculu yeni ana ekran tuş teknolojisine geçiş yapılmıştı. Apple'dan alınan sızıntıya göre iPhone 7 modelinde de o tuş tekrar bir değişime uğrayabilir. İşte detaylar...

iPhone 7 hakkında sızıntılar bitmiyor, Yeni teknoloji üründe ekran tuşu değişebilir

 iPhone serisinin son modelinde 6s'de 3d touch özelliği geldi. Bu özellik ile birlikte ekrana yapılan basınc kuvvetine göre telefondaki farklı özelliklere erişilebiliyor. Apple tarafından alınan patente göre bu özelliği ana ekran tuşuna da eklenmesi planlanıyor. 

Gelecek yıllarda karşımıza gelmesi planlanan yeni modellerinde 3d touch özelliğinin olup olmaması tabiki şuan için bilinmese de iPhone'un ana ekran tuşunun kuvvete yönelik farklı özellikler açması farklı menülere erişebilmemize ve telefonu iki kat gizli güvenlikli kullanabilmemize yardımcı olabilir.

Elbette bu şimdilik sadece bir patentten ibaret. Malum, Apple patent konusunda pek bir hassas ve duyarlı. Patentini aldığı bu yeni özelliği yeni telefon ve tabletlerinde uygulayıp uygulamayacağını hep birlikte göreceğiz.

Apple'ın bu yeni patenti sadece 3D touch özelliğini genişletmeyi de hedefliyor. Şöyle ki; orta tuşun etrafnının 'sağ, sol, üst ve alt' şeklinde dört parçaya ayrılması ve parmak hareketiyle ekranlar arası geçiş sağlanması hedefleniyor. Bu özelliği bir nevi laptoplarda bulunan 'trackpad' yani dokunmatik yüzeye de benzetebiliriz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270