Öne Çıkanlar ios 7 kara para aşk yılbaşı bilet fiyatları hasan karalı haberler

Google işleri büyüttü sürücüsüz otomobiline kablosuz şarj ekledi

Dünyanın en büyük teknoloji firması olarak gösterilen Google'ın uzman firmalarla ortak olarak yürüttüğü çalışmalar arasında bulunan sürücüsüz otomobil teknolojisine bir de kablosuz şarj özelliği eklenecek. İşte detaylar...

Google işleri büyüttü sürücüsüz otomobiline kablosuz şarj ekledi

 Google firması tarafından otomobiller artık sürücüsüz etkinliği ile birlikte şoför ihtiyacı duyulmadan seyahatler rahat ve güvenli bir şekilde yapılabilecek. Google'ın istediği ise sadece bu özellik değil. Google bu araçların kablosuz şarj özelliğine sahip olmasını da istiyor.

Google'ın bu konuda Hevo Power ve Momentum Dynamics ile ortak çalışmalar yürüttüğü FCC (U.S. Federal Communications Commission) raporlarında ortaya çıkmış.
Örneğin Hevo Power, yıllardır kablosuz şarj teknolojileri üzerine çalışmalar yürütüyor. Elektrikli bir araba, şarj istasyonunun yer aldığı plakanın üzerinde park ediyor ve bu esnada şarj olmaya başlıyor. Aynı zamanda firmanın sunduğu bir yazılım da var. Böylelikle kusursuz bir işleyiş amaçlanıyor.
1. Güç istasyonu
2. Kablosuz alıcı
3. Mobil uygulama
Aynı şekilde Momentum Dynamics firması da otomobiller ve taşımacılık sektörü için kablosuz şarj üzerine çözümler üretiyor ve tıpkı Hevo Power gibi bu firma da Google'ın elektrikliotomobillerinde tamamlayıcı roller üstlenebilir.
Google'ın sürücüsüz otomobillerinin 2020 yılından itibaren yollarda olması bekleniyor.

Fortune'da yer alan bilgilere göre Google'ın ana şirketi Alphabet, elektrikli sürücüsüz otomobilleri için en az 2 kablosuz şarj sistemi üzerine testler gerçekleştiriyor. Fortune, bu bilgileri doğrulatmak istese de Google'dan konu hakkında bir cevap gelmiş değil.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270