Öne Çıkanlar yozgat istihbarat haber haberi 29 ekim

Google'ın yeni kararı Picasa çalışanlarını üzecek, Picasa ortadan kalkıyor

Dünyanın en büyük teknolojisine sahip Google'ın bedava ve basit yapısıyla fotoğraf görüntüleme, düzenleme ve depolama uygulaması Picasa'nın artık kapatılmasını istiyor. Picasa hakkında alınan kararın nedeni ve tarihi detaylarımızda...

Google'ın yeni kararı Picasa çalışanlarını üzecek, Picasa ortadan kalkıyor

 Basit bir yapısıyla kullanıcıların hoşuna giden Picasa oldukça popüler bir uygulama olsa da Google tarafından yetersiz görülmüş ki artık Google'ın adı altında çalışmayacak. Picasa seri bir şekilde fotoğraflarımızı görüntülemeyi, düzenlemeyi, üzerlerinde oynamamızı ve onları depolamamıza olanak sağlayan bir uygulamaydı. Aslında çok kullanışlı olan bu uyglamanın Google tarafından neden ortadan kaldırılacağı ilginç gerçeklerden.

Ayrıca Picasa Web Albümleri ile fotoğraflar internet ortamında depolanabiliyordu.

Picasa 1 Mayıs'ta Kapatılıyor!
Bugün açıklama yapan Google yetkilileri, uzun değerlendirmeler sonucunda Google Fotoğraflar ile tek bir fotoğraf hizmetine odaklanma kararı verdiklerini ve Picasa’yı 1 Mayıs 2016 tarihinde kapatacaklarını açıkladılar.

Picasa Web Albümleri bu tarihten itibaren, fotoğraf düzenleme, yükleme vb. işler için kullanılamayacak. Sadece albümde bulunan fotoğrafları görüntüleyebileceksiniz.

Picasa’nın masaüstü yazılımı ise çalışmaya devam edecek. Ancak, 15 Mart 2016 tarihinden sonra bir daha güncelleme almayacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270