Öne Çıkanlar yozgat istihbarat haber haberi 29 ekim

Google'ın sürücüsüz otomobilleri kablosuz şarj olacak

Dünyanın en güçlü teknolojilerine sahip olan Google'ın anlaştığı alanında uzman iki firma ile ortak yürüttüğü sürücüsüz otomobile kablosuz şarj edilebilme özelliği eklenmesine çalışıyor. Gelecek teknolojiyi günümüze getirmeye çalışan Google'ın planlarının tüm detayları haberimizde...

Google'ın sürücüsüz otomobilleri kablosuz şarj olacak

 Teknolojide farklı seviyelere ulaşmış Google'ın kablosuz şarj teknolojisini arabalar için entegre etmeye çalışıyor. Uzun yıllardır sürücüsüz arabalar üzerinde çalışan Google'ın araçlarını sık sık trafikte görebiliyoruz. Şimdilerde ise Google'ın yeni planı sürücüsüz otomobillerine uzaktan şarj edilebilme özelliği kazandırmak. Wireless şarj sistemini Amerika Federal iletişim komisyonuna sunan Google'ın sürücüsüz otomobil geleceği buna bağlı.

Henüz otonom araçları bile yollarda görmezken; sistemleri Hevo Power ve Momentum Dynamics ile geliştiren Google’ın kablosuz araç şarjı çözümünün ne zaman son kullanıcıya ulaşacağı şimdilik tahmin edilemiyor.

Elektrikli araçların şarj sürelerini çözmedikten sonra çok fazla işe yarayacaklarını düşünmeyen Google, yollara döşeyeceği kanalizasyon kapağı şeklindeki ileticiler aracılığıyla araçları şarj etmeyi planlıyor. Yani araçlar hem yol alacaklar hem de şarj olacaklar. Böylece şarj için saatlerce durmak zorunda kalmayacaklar.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283