Öne Çıkanlar melih gökçek ios 7 haber kurt seyit haberler

Gelecekten teknoloji İstanbul'da Intel konferansında sunuldu

Dünyanın en büyük teknolojisine sahip Intel'in 'Yarından Sonra' temasıyla gelecek teknolojiyi ön planda tuttuğu Türkiye konferansı İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde meydana geldi. Intel'in teknolojinin geleceği hakkında tüm bilgileri haberimizde...

Gelecekten teknoloji İstanbul'da Intel konferansında sunuldu

 Teknoloji Bakanı Fikri Işık Intel gelecek teknoloji konferansında açılış konuşmasını yaptı. Teknolojide zirveye ulaşmaya vurgu yapan Bakan Işık ülkemizde bu düzen için yoğun çabalar içerisinde olduğunu belirtti ve şu cümleleri kullandı;

"Biyoteknoloji ile nanoteknoloji altyapılarını hazırladık. Bu teknolojilere ulaşmak için çalışmalara yakın zamanda başlanacak. Nesneler internette 'cloud' bilişim adı altındaki çalışmalarda aralıksız sürüyor. Ar-Ge çalışmalarında gelinen seviye Türkiye'nin şuan için yeterli seviyede değil. Bu düzeyi çok üst seviyelere çıkarmak istiyoruz. Intel gibi bir marka dünyanın teknoloji liderlerinden. Türkiye için Ar-Ge merkezi açması oldukça önemli. Teknoloji bakanlığı olarakta biz de şirketleri destekliyoruz. Ar-Ge reform paketleri ile 2002 yılında bulunan 2 tane teknoloji geliştirme sayısı 63'e kadar çıkarıldı. Şuan için Ar-Ge reform paketi teknopark dönemi heyecanla başlıyor" dedi.
Uluslararası alanda elde edilen bir başka başarı da yenilikçi moda tasarımcıları Ezra+Tuba Çetin tarafından Intel Türkiye Ar-Ge Merkezi işbirliği ile tasarlanmış olan ve Intel Edison platformu ile akıllı hale getirilmiş, ‘Kelebek Elbise’ oldu. Elbise, Intel’in tüm dünyada yürüttüğü özel bir reklam kampanyasının yüzü seçildi. Bu gelişme Türk tasarımcılarının ve mühendislerinin başarısını bir kanıtlamış ve tüm dünyaya göstermiş oldu.

Intel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın, ‘Yarından Sonra’ başlıklı konuşmasında, global ve yerel ekonomik dinamklerin dünyayı şekillendirecek olan gelecek teknoloji trendleri aktardığı konuşmasında, “Dünyada yapılan üç endüstriyel devrim, iş uygulayış tarzımızı geri dönülemeyecek şekilde değiştirdi. Buharlı makineler, seri üretim ve internet teknolojisi ile birlikte yaşamlarımız adım adım değişti. Bugün, nesnelerin interneti teknolojileri , dördüncü devrim sıfatını hak ediyor. Daha verimli, daha hızlı ve daha eğlenceli bir yaşam bizi bekliyor. Tüm sektörler bu teknolojik dönüşümden etkileniyor. Çok yakın bir zamanda üretim alanlarında belki de yüzde 70 makineler, yüzde 30 insanların olacağı bir ortam bizi bekliyor.” sözlerini aktardı.

İstanbul’daki ofisini 2014 yılında açan Intel Ar-Ge Merkezi’nde, giyilebilir teknoloji ve Nesnelerin İnterneti uygulamalarına yönelik çözüm geliştirdiklerini aktaran Burak Ayın, “Türkye’nin kendi projelerini üretmesini ve ülkemizin patent sayısını artırmasını hedefliyoruz. Şuana kadar 5 Uluslararası Patent başvurumuz bulunuyor 7 yeni başvurunun da yolda olduğunu ifade edebilirim. Bu bizim ve ülkemiz için gurur verici bir gelişme.” Sözleri ile uluslararası yapılan önemli çalışmalardan söz etti.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283