Öne Çıkanlar ios 7 haberleri yılanların öcü yeni bölüm fragmanı android 6 sneijder

Galaxy Note 7 satışı Türkiye’de durduruldu!

Samsung Galaxy Note 7 krizi hakkında Samsung Türkiye’den beklenen resmi açıklama geldi. Note 7’nin Türkiye satışı da durduruldu. İşte detaylar.

Galaxy Note 7 satışı Türkiye’de durduruldu!
Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi Samsung, en güncel akıllı telefonu olan Galaxy Note 7’nin batarya sorununu çözmek adına önemli bir adım attı. İlk etapta Güney Kore’de durdurulan satışları daha sonra ABD’de durdurulan satışlar takip etti. Şimdi ise Galaxy Note 7 modelinin satışları ülkemizde durduruldu.

Samsung Türkiye’nin resmi internet sitesinde yapılan açıklamaya göre firma, Galaxy Note 7 modelini tedarik etmeyi geçici süreliğine durdurdu. Eğer bir Galaxy Note 7 satın aldıysanız, telefonu geri götürerek ücret iadesi alabilir veya yeni bir Galaxy Note 7 ile değiştirebilirsiniz. Resmi açıklamanın tamamını aşağıda bulabilirsiniz.

Burada dikkat çekmek istediğimiz sevindirici nokta, henüz Türkiye’de satılan Galaxy Note 7 modellerinde herhangi bir yanma veya patlama sorununun oluşmaması. Samsung’un söylediğine göre dünya çapında sadece 35 adet Note 7 modelinde sorun rapor edildiği dikkat çekiyor. Ancak bu rakam telefonunuzda sorun olmadığı anlamına da gelmiyor.
Söz konusu değişim programının ne zaman başlayacağı henüz belli değil. Ancak birkaç hafta içerisinde netleşeceği söylenmiş. Konuyu yakından takip ettiğimizi söylemek isteriz. Samsung Türkiye tarafından yapılan resmi açıklamaya aşağıdan ulaşabilirsiniz:

“Değerli Samsung Galaxy Note7 kullanıcısı,

Samsung olarak siz değerli kullanıcımıza en yüksek kalitede ürünleri sunmak, bu ürünler aracılığıyla sizin hayat kalitenizi arttırmak ve herhangi bir sıkıntı yaşadığınızda size destek olmak bizim birincil önceliğimizdir.
1 Eylül 2016 itibariyle dünya çapında milyonlarca adet satılmış olan Galaxy Note7’ler içerisinde sadece 35 adet vaka bildirilmiştir. BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) ile yapılan ortak çalışma sonucuna göre ülkemizde şu ana kadar hiçbir vaka olmamıştır. Bizim için mutlak öncelik sizin güvenliğinizdir.

Galaxy Note7 kullanıcılarımız mevcut cihazlarını en kısa zamanda yenileriyle değiştirebilecekler veya bugünden itibaren satın almış oldukları noktaya ürünü iade ederek ödemiş oldukları ücretin tamamını geri alabilecekler.
Siz değerli kullanıcımız için bu durumu en hızlı şekilde çözmek ve en yüksek kalitede ürünleri sunmaya devam etmek amacıyla çalışıyoruz. Samsung markasına güven duyarak bizi tercih ettiğiniz için size teşekkür ederiz.

Galaxy Note7 Basın Açıklaması

Samsung her zaman en yüksek kalitede ürünler tasarlamayı ve kullanıcılarımıza sunmayı hedeflemektedir. Bu yüksek kalitedeki hizmetlerimizi sürdürebilmek için, değerli kullanıcılarımızdan gelen her türlü arıza bildirimini çok ciddiye alıyoruz. Galaxy Note7’ye ilişkin bildirilen vakaları takiben, kapsamlı bir inceleme yürüttük ve bu sınırlı sayıdaki vakaların pilden kaynaklanan bir sorun nedeniyle oluştuğunu tespit ettik.
1 Eylül 2016 itibariyle dünya çapında milyonlarca adet satılmış olan Galaxy Note7’ler içerisinde sadece 35 adet vaka bildirilmiştir. Piyasada bu durumdan etkilenmiş olabilecek bataryaları tespit etmek adına tedarikçilerimizle beraber titiz bir inceleme gerçekleştiriyoruz. Belirtmek isteriz ki, ürünlerimiz yürürlükteki tüm mevzuata uygun olarak ithal edilerek satışa sunulmuştur ve BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) ile yapılan ortak çalışma sonucuna göre ülkemizde şu ana kadar bilgimiz dahilinde hiçbir vaka olmamıştır.

Samsung için mutlak öncelik kullanıcılarımızın güvenliğidir. Bu nedenle Samsung Electronics Türkiye olarak ülkemizde Galaxy Note7 satışlarını geçici olarak durdurma kararı aldık. Halihazırdaki Galaxy Note7 kullanıcılarımız mevcut cihazlarını en kısa zamanda yenileriyle değiştirebilecekler veya satın almış oldukları noktaya ürünü iade ederek ödemiş oldukları ücretin tamamını geri alabilecekler.
Kullanıcılarımız için bu durumu en hızlı şekilde çözmek ve en yüksek kalitede ürünleri sunmaya devam etmek amacıyla çalışıyoruz.” 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283