Öne Çıkanlar kara para aşk gündem ırak kaza yınca evcimik ios 7

Efsane Nokia 3410 yıllar sonra topraktan bu halde çıktı

Bir zamanların efsane markası Nokia'nın sağlamlığı bir kez daha test edildi.NOKİA'nın efsane modeli 3310'dan sonra bir üst model olarak piyasaya sunulan Nokia 3410 telefonu tam 10 yıl sonra tarlada öyle bir halde bulundu ki görenler şaştı kaldı.

Efsane Nokia 3410 yıllar sonra topraktan bu halde çıktı
 Gizmodo’nun haberine göre Missy B. adlı bir çiftçi, 2004-2005 yılları arasında tarlada çalıştığı sırasında telefonunu kaybetti ve bir daha bulamadı.
Aradan geçen yıllar sonrasında, Missy B.’nin kaybettiği Nokia 3410 telefonu, bir sığır otlatılması sırasında bulundu.

Ardından, arsa sahibi ile iletişime geçildi ve telefon sahibi Missy B.’ye geri verildi. 10 yılı aşkın bir süre sonunda bulunan telefonda ise bazı değişimler mevcuttu.

Cihazın kasa rengi kararmaya başlamış, ekranları ve tuşları kullanılamaz halde gözüküyordu.Toprak altındaki nem dolayısıyla numaraların bulunduğu klavye de parçalanmış olsa da, Missy B. telefonun çalışacağına kesin gözüyle bakıyor.

Halihazırda cihazın şarj aletini de kaybettiğini söyleyen Missy B., 10 yıl önce gerçekleşen olayın üzerinde fazla durmadığını, cihazı kaybetmesinin ardından Motorola Razr V3 aldığını ve hayatına devam ettiğini ifade ediyor.

Her ne kadar günümüz teknolojisinden hayli uzak bir üründen bahsetsekte alışkanlık gereği ürünün teknik özelliklerini aktarmak istiyoruz. En azından birkaç anınızın kafanızda canlanmasına vesile olacağız.
16-02/13/1142780_1_nokia-3410.jpg
6 satır arkadan aydınlatmaya sahip Nokia 3410, WAP 1.1 tarayıcı desteği sunuyor. 825 mAh batarya barındıran cihaz, 114 gram ağırlığında. Tek renk seçeneğine sahip telefon, ajanda, takvim, t9 klavye, sesli arama özelliklerini sunuyor.

Ayrıca cihazın efsane telefon Nokia 3310’dan sonra piyasaya sürülen bir üst model olduğunu belirtmek gerekiyor.

Nokia Telefonu 10 Yıl Sonra Topraktan Çıktı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283