Öne Çıkanlar haber haberi haberleri haberler sneijder

Apple yeni masaüstü modeli ile dünyayı sallayacak

Dünyanın en büyük teknolojilerine sahip Apple firmasının yeni nesil bir masaüstü bilgisayarı için üretimin uzun süredir uğraştığı görülüyor. Üstün teknolojiye sahip yeni nesil masaüstü bilgisayar hayranları için görücüye çıkmış durumda.

Apple yeni masaüstü modeli ile dünyayı sallayacak
 Apple firmasının son teknoloji masaüstü bilgisayarı kısa bir zaman içerisinde pazarda bulunacak. Şuan için tanıtımı yapılmış olan bilgisayarın 4k çözünürlüğe sahip 21,5 inç bir monitöre sahip olması bekleniyor. Bu monitörler şuan için Türkiye'ye gelmiş durumda. Ama fiyatının dolar ile birlikte oldukça yüksek olması hayran kitlesinin bir nebze olsun üzülmesine yol açmış durumda.

Opsiyonel özellikleri arasında 3,3 Ghz bir hıza sahip olması beklenen cihazın üstün performansı herkesi baştan çıkaracak seviye. Ki bununla birlikte cihazda 4 çekirdekli intel core i7 son nesil işlemci bulunacak ve bu işlemci 8 ram ile desteklenecek. Apple şimdiye kadar 4k çözünürlüğe sahip monitörleri ile birlikte üstün teknolojiye sahip kasaları Türkiye'ye getirmiş durumda. Peki Türkiye'deki fiyatları nasıl olacak?

Apple’ın sonunda 4K desteğini iMac cihazlarına getirmesiyleberaber ortaya çıkan bu ürün ülkemizde de satışa başladı.
 Opsiyonel olarak 3,3 Ghz dört çekirdekli Intel Core i7işlemciyle de satın alınabilen bilgisayarda 8 GB RAM bulunuyor. Pek tabii buRAM değerini 16 GB’a kadar artırabilmek mümkün. 1 TB dahili depolama alanı, veIntel Iris Pro Graphics 6200 ise bilgisayarın sunduğu diğer özelliklerarasında. Yeniden tasarlanan Magic Mouse 2 ile birlikte gelen yeni iMac’inTürkiye’deki satış fiyatı ise 5.999 TL. Apple 21,5 inç ekranlı iMac haricinde27 inç Retina 5K ekranlı iMac modellerini de güncelledi. 27 inçlik modellerintümü artık Retina ekran teknolojisine destek veriyor.


Apple Inc. ya da eski adıyla Apple Computer, Inc., merkeziCupertino, California’da  bulunan;tüketici elektroniği, bilgisayar yazılımı ve kişisel bilgisayar tasarlayan,geliştiren ve satan Amerikan çok uluslu şirkettir. En bilinen donanım ürünleriMac serisi bilgisayarlar, iPod müzik çalar, iPhone akıllı telefon, iPad tabletbilgisayar ve Apple Watch adlı akıllı saattir. Yazılımları arasında ise OS X veiOS işletim sistemleri, iTunes medya tarayıcısı, Safari internet tarayıcısı ileiLife ve iWork paketleri yer almaktadır. Şirket 1 Nisan 1976 yılında kurulmuşve 3 Ocak 1977’de Apple Computer, Inc. adıyla anonim şirket haline gelmiştir.[6]İsminde yer alan "Computer" (Bilgisayar) kelimesi 9 Ocak 2007’deiPhone tanıtımıyla birlikte tüketici elektroniğine yönelimlerini yansıtmasıamacıyla kaldırılmıştır.
Apple, Samsung Electronics’den sonra ciro açısından dünyanınen büyük ikinci bilgi teknolojileri şirketi; Samsung ve Nokia’dan sonra dadünyanın en büyük üçüncü cep telefonu üreticisidir.[10] Fortune dergisiApple’ı, 2008 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde ve 2008 yılından 2012yılına kadar dünya çapında en çok rağbet gören şirket olarak nitelendirmiştir.
2012 Kasım ayı itibariyle Apple’ın App Store ve iTunes Storeonline mağazalarına ek olarak 14 farklı ülkede 394 perakende satış mağazası bulunmaktadır.Borsa değeri açısından Apple 2012’nin Eylül ayından itibaren Dünyanın endeğerli şirketi olmuştur. 29 Eylül 2012 tarihi itibariyle şirkette dünyaçapında 72,800 devamlı tam zamanlı çalışan işçi ile 3,300 geçici tam zamanlıişçi çalışmaktadır. 2015’in Nisan ayından itibaren dünya çapındaki yıllıkgeliri toplamda 130,28 milyar dolardır. 2013 yılının Mayıs ayında Apple geçenyıla göre 11 numara yükselerek Fortune 500 listesinde 6. sırayla ilk kez ilkonda yer almıştır.
 
Türkiye’deki distribütörlüğünü Bilkom ve INDEX Bilgisayar yönetmektedir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283