Öne Çıkanlar android 6 wolfsburg haberleri katkı maddesi iran

Apple mobil ödeme hizmeti Pay'i ilk olarak Çin'de kullanmaya başlayacak

Apple'ın yeni geliştirdiği mobil ödeme sistemi Apple Pay , Çin'de iPhone ve iPad modelleriyle tek dokunuşla ödeme imkanı sunacak. Apple tarafından yapılan açıklamaya göre bu hafta Çin'de bu hizmet aktif olacak.

Apple mobil ödeme hizmeti Pay'i ilk olarak Çin'de kullanmaya başlayacak

 İphone, İpad gibi cihazlarla kullanılan ve daha önce Kanada, Avusturalya, İngiltere ve ABD’de daha önceden aktif olarak kullanılan Apple Pay, Çin’de de hizmete başlarken, kullancıların cüzdan derdini ortadan kaldıracak. Apple’nin mobil ödeme hizmeti Apple Pay, Çin’de kullanılmaya başlanacak. Apple, Iphone ve Ipad üzerinden tek bir dokunuşla ödeme imkanı sağlayan Apple Pay’ın bu hafta Çin’de hizmete gireceğini açıkladı. Daha önce Kanada, Avusturalya, İngiltere ve ABD’de daha önceden aktif olarak kullanılan Apple Pay, Çin’de de hizmete başlarken, diğer Avrupa ülkelerine ve Türkiye’ye ise ne zaman geleceği henüz bilinmiyor. 

Tek dokunuşla Dokunuş kimliği ile ödeme şansı sağlayan Apple Pay, IPhone 6 ve iPhone 6S ile birlikte Çinlilerin kullanımına açılacak. Kullanım kolaylığı ve güvenliği ile her zaman kullanılan cihazlar üzerinden sahip olunan kredi kartı ile kullanılan Apple Pay cüzdan taşıma ve kredi kartı taşıma derdini Çin’de de ortadan kaldıracak.
İphone, İpad gibi cihazlarla kullanılan ve daha önce Kanada, Avusturalya, İngiltere ve ABD’de daha önceden aktif olarak kullanılan Apple Pay, Çin’de de hizmete başlarken, kullancıların cüzdan derdini ortadan kaldıracak. 
BBC’nin haberine göre, China UnionPay ile ortaklığa giden Apple, şirketin ürettiği iPhone 6 ve üst modellerinde kullanılabilen Apple Pay’i Çinlilerin kullanımına sundu. 
Apple’ın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, China UnionPay kart sahiplerinin kolay bir şekilde banka kartlarını uyumlu Apple cihazlarına ekleyerek günlük alışverişlerini gerçekleştirebilecekleri belirtildi. 
Çin’deki 20 bankanın bu sistemi destekleyeceği kaydediliyor. Gelişen teknolojiyle, dünyanın dört bir yanında müşterilerin market içi alışverişlerinde artık kredi kartı yerine cep telefonlarını kullanmaları teşvik ediliyor. 
Çin’in en büyük elektronik ticaret ve alışveriş platformu olan Alibaba’nın geliştirdiği AliPay adlı sistem ülkedeki en yaygın online ödeme sistemi olarak biliniyor. 
ABD, Kanada, Avusturalya, İngiltere’de aktif olarak kullanılan Apple Pay ve Avrupa’nın diğer ülkelerinde ve Türkiye’de henüz desteklenmiyor.
BBC’nin haberine yönelik, China UnionPay ile işbirliğine giden Apple, firmanın ürettiği iPhone 6 ve üst modellerinde kullanılabilen Apple Öde’i Çinlilerin kullanımına sundu. 
Apple’ın resmi web sitesinden yapılmış olan açıklamada, China UnionPay kart sahiplerinin pratik tek biçimde banka kartlarını uygun Apple cihazlarına ekleyerek gündelik alışverişlerini gerçekleştirebilecekleri belirtildi. 
Çin’deki 20 bankanın bu sistemi destekleyeceği kaydediliyor. 
Gelişen teknolojiyle, dünyanın 4 tek yakınında müşterilerin market içi alışverişlerinde çoğalış kredi kartı mahaline gsm telefonlarını kullanmaları teşvik ediliyor. 
Çin’in en kocaman elektronik ticaret ve alım satım platformu meydana gelen Alibaba’nın geliştirdiği AliPay isimli sistem ülkedeki en yaygın online tediye sistemi olarak biliniyor. 
AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI, Kanada, Avusturalya, İngiltere’de etkin olarak kullanılan Apple Hisse ve Avrupa’nın öbür ülkelerinde ve Türkiye’de artık desteklenmiyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283