Öne Çıkanlar android 6 wolfsburg haberleri katkı maddesi iran

Ankara saldırısına Facebook'tan güvenlik durumu kontrolü

Ankara'da yaşanan terör saldırısnın ardından dünyanın en çok kullanılan Facebook'un güvenlik durumu kontrolü yaptı. Daha önce Fransa Paris'te yapılan saldırıda da yapan Facebook, bu sefer Ankara saldırısının sonrasında saat 20.00 sularında başladı.

Ankara saldırısına Facebook'tan güvenlik durumu kontrolü

 Dünyanın en çok kullanılan sosyal medyası Facebook'un 2014 yılı itibariyle Japonya'da yayınladığı güvenlik durumunu kontrol etme özelliği doğal afetlerde, terör saldırılarında ya da felaketlerde insanların yakınlarından haber almasını sağlayabiliyor. 

Uygulama şu şekilde çalışmakta; Facebook'a en son giriş yaptığın yer baz alınıyor ve yakın çevrende bir felaket olursa kullanıcılara bildirim gönderebilmeniz sağlanıyor. Kullanıcılar kendilerine sunulan güvendeyim veya felaket bölgesinde değilim seçeneklerinden birisini seçip arkadaşlarına durumunun iyi olduğunu haber verebiliyor.


Facebook'un Paris'te meydana gelen saldırı neticesinde ilk kez hayata geçirdiği güvenlik durumu kontrolü, daha sonra en az 32 kişinin hayatını kaybettiği Nijerya'daki intihar saldırısının ardından kullanıma sunuldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270