Öne Çıkanlar android 6 ios 7 haber haberler mamak belediyesi

Türkiye 2 farkla Çekleri geçti

Çek Cumhuriyeti Türkiye maçı sonunda bitti. Zorlu mücadele Türkiye'nin 2 golü ile 2-0 galibiyetle sonuçlandı. Çek Cumhuriyeti Türkiye maçının dakika dakika özeti haberimizin devamında...

Türkiye 2 farkla Çekleri geçti

 Çek Cumhuriyeti ile Türkiye maçının ardından Türkiye'nin farklı galibiyeti ile sonuçlandı. A milliler maçtan önce 12 puan ile dördüncü sırada bulunurken, Hollanda maç fazlalığı ile 13 puanda üçüncü sırada bulunuyordu. İşte Çekler ile yapılan maçın tüm detayları...

M.S. Son düdük çaldı ve karşılaşma sona erdi.

90' Hızlı gelişen atağımızda Mehmet Topal, sağ çaprazdan ceza alanına girip kaleye şutunu çekti ama kaleci gole izin vermedi. Ardından Şener şutunu çekti ama sonuç çıkmadı.

90' Artık saniyeleri sayıyoruz...

90' Ceza alanına oldukça yakın bir noktadan sol çaprazdan serbest vuruş kullandık. Hakan, topu doğrudan kaleye gönderdi ama top az farkla dışarıya gitti.

90' Mücadelenin sonuna 3 dakika ilave edildi.

88' Sağ kanattan Gökhan Töre çok hızlı çıktık ama Gökhan'ın ceza alanına yerden gönderdiği topa Ozan yetişemedi.

87' Oğuzhan Özyakup'un yerine Mehmet Topal oyunda.

86' Arda Turan'ın yerine Gökhan Töre oyunda. Kaptanlık pazubandı Selçuk İnan'da...

85' Milli takımımızda Mehmet Topal ve Gökhan Töre birazdan oyuna girecek.

84' Volkan Şen, bir sakatlık geçirdi ve şu an sedyeyle oyun alanının kenarına getiriliyor.

83' Volkan Şen, rakip yarı alanda rakibine yaptığı faulün ardından sarı kart gördü.

82' Maçta artık son dakikalar yaklaşıyor... Bravo çocuklar...

81' Çekler, sağ kanattan köşe vuruşu kullandı. Ceza alanına yapılan ortada kafalardan seken topu savunmamız uzaklaştırdı.

80' Arda Turan, sol çaprazdan çalımlarla rakiplerini geçip ceza alanı içi sağ çaprazındaki Hakan'a adrese teslim bir pas attı. Hakan, topu kontrol edip sol köşeye dar açıdan şutunu çekti ve topu ağlarla buluşturdu.

80' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Hakan Çalhanoğlu

79' Sağ kanattan gelişen Çek atağında Petrzela'nın ceza alanına ortasında savunmamız topu uzaklaştırdı.

78' Çek takımında Borek Dockal'ın yerine Milan Petrzela oyunda.

77' Orta alanda pas yapıyoruz...

76' Marek Suchy'nin ceza alanımıza yüksek gönderdiği topu Volkan Babacan çıkıp kontrol etti.

75' Yarı alanımızda orta alana yakın bir noktada Hakan, rakibinden sıyrılmak isterken yerde kaldı ve karar serbest vuruş.

74' Gelişen Çek atağında ceza alanımıza yakın bir noktada topla buluşan Lafata'nın şutu yandan dışarıya gitti.

72' Bu dakikadan sonra artık kontra ataklarla 2. golü bulmamız lazım. Çek takımı biraz daha açık oynamaya başladı.

71' Volkan, bu kez de orta alanda rakibini çok şık geçip Oğuzhan'ın koşu yoluna pasını attı ama savunma topa müdahale etti.

70' KAÇTI! Arda'nın kafayla indirdiği topla ceza alanı içi sol çaprazında buluşan Volkan, rakibini geçip dar açıdan uzak köşeye şutunu çekti ama top direği adeta sıyırıp yandan dışarıya gitti.

69' Mücadelede tempo tam da istediğimiz gibi devam ediyor...

68' Sol kanattan gelişen Çek atağında Skoda'nın son çizgi yakınlarından ortasında kalecimiz Volkan topun sahibi oldu.

67' Çek takımında oyuncu değişikliği. Josef Sural'ın yerine Milan Skoda oyunda.

66' Caner, rakip yarı alanda taç atışını hatalı kullandı ve taç el değiştirdi.

65' Gelişen Çek atağında Prochazka'nın ceza alanına ortasında savunmamızda Şener topu uzaklaştırdı.

64' Milli takımımızda Cenk Tosun'un yerine Volkan Şen oyunda.

63' Milli takımımız, bu maçı kazandığı takdirde Salı gecesi oynayacağımız İzlanda maçından 1 puan bile alsak Play-off'a katılacağız.

62' Selçuk İnan kullandığı penaltı vuruşunda topu sol kaleciyi sağ köşeye gönderdi.

62' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Selçuk İnan

61' PENALTI! Millilerimiz penaltı kullanacak. Sağ kanattan kullandığımız köşe vuruşunda ceza alanına yapılan ortada savunma topu karşıladı.Ardından sol kanattan Caner'in ceza alanına ortasında Serdar, savunma arkasına sarktı ve rakibinin darbesiyle yerde kaldı. PENALTI!

60' Karşı atağımızda Caner'in sol kanatta etkili ortasında savunma topu karşıladı. Atağın devamında korner kazandık.

59' Sol kanattan gelişen Çek atağında Sural'ın ceza alanına ortasında savunmamız topu karşıladı.

58' Millilerimiz, bu maçtan beraberlikle ayrılır ve Salı gecesi İzlanda'yı mağlup ederse, Play-off bileti alacak. Bu maçı kazanırsak, İzlanda maçında 1 puan yeterli olacak. Bu maçta mağlup olursak, avantaj Hollanda'ya geçecek.

56' Sağ kanattan gelişen atağımızda Selçuk'un pasında topla buluşan Şener'in ceza alanına ortasında savunmadan seken top kalecide kaldı.

55' Etkili gelişen Çek atağında ceza alanı dışında topla buluşan Dockal'ın kaleye şutunda Hakan'dan seken top kalecimiz Volkan'da kaldı.

54' Çek Milli takımında oyuncu değişikliği. Ladislav Krejci'nin yerine Jiri Skalak oyunda.

53' Sol kanattan etkili gelişen Çek atağında Novak'ın ceza alanına yerden ortasında Dockal'ın şutu üstten dışarıya gitti.

52' Sol kanattan ceza alanına yakın bir yerden taç kullandık. Kullanılan taç atışının ardından ceza alanı dışında topla buluşan Oğuzhan'ın kaleye şutunda top yandan dışarıya gitti.

51' Kullanılan serbest vuruşta Dockal'ın doğrudan kaleye gönderdiği top barajdan sekti.

50' Sol kanattan gelişen Çek atağında Sural'ın ceza alanına ortasında savunmamız topu karşıladı. Ardından ceza alanının hemen dışında boşta kalan topa Şener ve Sural hareketlendi. Şener, rakibine faul yaptı ve sarı kart gördü. Ceza alanının hemen dışı sol çapraz...

49' Arda, topu yarı alanımızda alıp hızla rakip yarı alana geçti ve sağ çaprazdan ceza alanına koşu yapan Hakan'a pasını verdi. Hakan, ağır kalınca savunma yerleşti ve baskıyla topu kazandılar.

48' Tehlikeli gelişen Çek atağında ceza alanı içi sol çaprazında topla buluşan Krejci'nin yerden içeriye çevirdiği topu savunma karşıladı.

47' Orta alana yakın bir noktada topla buluşan Arda, Pavelka'nın darbesiyle yerde kaldı ve Pavelka da sarı kart gören isimler arasına katıldı.

46' İkinci yarı Milli oyuncularımızın vuruşuyla başladı.

D.A. A Milli takımımız, Çek Cumhuriyeti ile oynadığı maçın ilk yarısını 0-0 tamamladı.

D.A. İlk yarıda son düdük çaldı ve ilk yarı sona erdi.

45' Aynı kanattan kullanılan köşe vuruşunda Dockal'ın ceza alanına ortasında kafalardan seken topu Arda uzaklaştırmayı başardı.

44' Sağ kanattan gelişen Çek atağında Sural'ın ceza alanına ortasında savunmamızdan seken top kornere gitti.

43' Yarı alanımızın ortalarında gerçekleşen top kapma mücadelesinde Sural, Selçuk'a faul yaptı.

42' Gelişen atağımızda Oğuzhan, Cenk ile paslaştıktan sonra topu alıp ceza yayına yaklaştı ve kaleye şutunu çekti ama top üstten dışarıya gitti.

41' Sağ kanattan etkili gelişen Çek atağında Kaderabek'in ceza alanına etkili ortasında Sural, penaltı noktası yakınlarından kafa vuruşunu yaptı ve top üstten dışarıya gitti.

40' Rakip ceza alanına koşu yapan Cenk'e atılan yüksek topu kaleci Vaclik kontrol etmeyi başardı.

39' Millilerimiz, bu maçtan beraberlikle ayrılır ve Salı gecesi İzlanda'yı mağlup ederse, Play-off bileti alacak. Bu maçı kazanırsak, İzlanda maçında 1 puan yeterli olacak. Bu maçta mağlup olursak, avantaj Hollanda'ya geçecek.

37' Arda Turan, sol çaprazdan ceza alanına koşu yapan Ozan'a yüksek bir pas attı ama kaleciyle karşı karşıya kalan Ozan için ofsayt bayrağı kalktı.

36' Orta alanda topla buluşan Arda, topu kontrol ettikten sonra kendisini savunan Suchy'nin darbesiyle yerde kaldı ve karar serbest vuruş.

35' Sağ kanattan gelişen Çek atağında Sural'ın ceza alanına ortasında savunmamızın karşıladığı topa Pavelka gelişine vurdu ama top oyun alanını terk etti.

34' Orta alanda Oğuzhan, Dockal'ın ayağında topu aldığı anda sert darbeyle yerde kaldı ve Dockal da sarı kart gördü.

33' Kullandığımız serbest vuruşta Hakan'ın ceza alanına ortaladığı topu savunma uzaklaştırdı. Ardından Caner, top kapma mücadelesinde rakibine faul yaptı.

32' Ladislav Krejci, maçtaki ilk sarı kartı gören isim oldu.

31' Orta alanda topla buluşan Selçuk, rakip yarı alanın ortalarında Krejci'den sıyrılmak üzereyken yerde kaldı ve karar serbest vuruş. 

30' Mücadelenin temposu çok fazla artmadı. Çekler, topla daha fazla oynayan taraf...

29' Çekler, sağ kanattan köşe vuruşu kullandı. Krejci'nin ortasında Arda topu karşıladı. Ardından Pavelka'nın ceza alanı dışından şutunda top oyun alanını terk etti.

28' Çok önemli bir kontra atak fırsatı yakalamak üzereyken Cenk, rakibinin darbesiyle orta yuvarlakta yerde kaldı ve hakem oyunu devam ettirdi.

27' Gelişen Çek atağında Dockal, topu sağ kanattan taşıyıp ceza alanına yaklaşıp ara pası attı ama Lafata'nın ayağına çarpan top auta gitti.

26' Sol kanatta topla buluşan Caner, rakip ceza alanına hareketlenen Cenk'e gönderdi ama Cenk, rakibinden sıyrılmak isterken faul yaptı.

25' Orta alanda gerçekleşen ikili mücadelede Serdar, Lafata'ya faul yaptı.

24' Bir başka Çek atağında güzel paslaşmalar sonucu ceza alanımıza oldukça yakın bir noktada sol çaprazda topla buluşan Lafata'nın şutu yandan az farkla dışarıya gitti.

23' Sağ kanattan gelişen Çek atağında Dockal'ın ceza alanına ortasında kalecimiz Volkan çıkıp topun sahibi oldu.

22' Cenk'in pasında sol kanatta topla buluşan Arda, hızla ceza alanına giren Cenk'e pasını attı ama savunma topu karşıladı.

20' Hızlı gelişen atağımızda Arda'nın pasında Selçuk, kaleye şutunu çekti ama kötü bir şuttu.

19' Sol kanattan Caner ile serbest vuruş kullandık. Caner, Arda'ya oynadı ama Arda'nın ceza alanı ön bölümündeki Cenk'e attığı pasta savunma araya girdi.

18' Bu bölümde Çek takımı topla daha fazla oynayan taraf...

17' Sağ kanattan gelişen Çek atağında Dockal'ın ceza alanına çevirdiği topu Hakan taca gönderdi.

16' Kullandığımız serbest vuruşta Hakan Çalhanoğlu'nun doğrudan kaleye göndermek istediği top barajdan sekti. Hakan dönen topu sol kanada gönderdi. Arda, hiç bekletmeden topu ceza alanına çevirdi ama savunma topu uzaklaştırdı.

15' Etkili gelişmesi muhtemel atağımızda Cenk, rakip ceza alanına yakın bir noktada Suchy'den aldığı darbeyle yerde kaldı ve karar serbest vuruş.

14' Sağ kanattan gelişen atağımızda Ozan'ın pasında topla buluşan Şener'in ceza alanına kestiği topu kaleci Vaclik kontrol etti.

13' Selçuk'un pasında orta alana yakın bir noktada topla buluşan Hakan, Suchy'den sıyrılmak isterken yerde kaldı ve karar serbest vuruş.

12' Kullanılan serbest vuruşta Dockal'ın doğrudan kaleye gönderdiği top yandan dışarıya gitti.

11' Sağ kanattan gelişen Çek atağında Kaderabek'in ceza alanına ortasında Serdar'ın karşıladığı topa Hakan Çalhanoğlu ve Novak hareketlendi. Ceza alanının 1,5 metre kadar gerisinde sol çaprazda Hakan topa kafa vurmak isterken rakibine müdahale etti ve karar serbest vuruş.

10' Paslaşılarak kullanılan serbest vuruşun ardından Dockal'ın ceza alanına ortasında savunmamız topu uzaklaştırdı.

9' Sol kanattan gelişen Çek atağında Novak, Şener'in darbesine maruz kaldı ve hakem serbest vuruşu verdi.

8' Rakip yarı alanın ortalarında topla buluşan Hakan Çalhanoğlu, 3 rakibinin arasından harika sıyrıldı ve topu biraz sürüp kaleye şutunu çekti ama savunmaya çarpan top yavaşladı ve kalecide kaldı.

7' Kaptırdığımız top sonrasında sağ kanattan atağa çıkan Çek takımında Kaderabek'in ceza alanına ortasında Serdar topu karşıladı.

6' Sol kanattan gelişen Çek atağında Novak'ın ceza alanına koşu yapmayı düşünen Krejci'ye pasında araya savunmamız girdi.

5' Caner, rakip savunma arkasına sarkan Cenk'e ara pası gönderdi. Cenk, ceza alanına girip karşı karşıya pozisyonda topu ağlara gönderdi ama ofsayt bayrağı kalktı.

4' Hızlı gelişmesi muhtemel Çek atağında Serdar, Lafata'yı orta alanda durdurmayı başardı. Karar serbest vuruş.

3' Yarı alanımızdan kullandığımız serbest vuruşta Serdar, topu ileriye gönderdi. Cenk ve Hakan rakip ceza alanı ön bölümünde kalabalık savunma arasında topu kaybettiler.

2' Millilerimiz maça oldukça istekli başladı. Rakip yarı alanda baskıyla topu kazandık. Arda'nın pasında sol çaprazdan ceza alanına giren Oğuzhan, son çizgiden topu içeri çevirdi ama kaleci topu kontrol etti.

1' İlk düdük çaldı ve karşılaşma Çek oyuncuların vuruşuyla başladı... 

STAT: Letna Arena
HAKEM: Martin Atkinson

ÇEK CUMHURİYETİ: Vaclik, Kaderabek, Suchy, Prochazka, Novak, Pavelka, Darida, Dockal, Sural, Krejci, Lafata

TEKNİK DİREKTÖR: Pavel Vrba

TÜRKİYE: Volkan Babacan, Şener Özbayraklı, Serdar Aziz, Hakan Balta, Caner Erkin, Selçuk İnan, Ozan Tufan, Hakan Çalhanoğlu, Oğuzhan Özyakup, Arda Turan, Cenk Tosun

TEKNİK DİREKTÖR: Fatih Terim

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270