Öne Çıkanlar haber ios 7 aile hekimliği kara para aşk levent kırca

G.Saray’dan TFF’ye ağır salvo!

Türkiye Futbol Federasyonu’nun bugün açıkladığı yabancı oyuncu sayısı olan 6+0+4 kararı sonrası kulüpler ateş püskürdü.

G.Saray’dan TFF’ye ağır salvo!

Türkiye Futbol Federasyonu'nun bugün açıkladığı yabancı oyuncu sayısı olan 6+0+4 kararı sonrası kulüpler ateş püskürdü.
Konuyla ilgili Galatasaray Kulübü de yazılı bir açıklama yaparak "TFF'nin yanlışında ısrarı Türk futboluna vurulmuş ağır bir darbedir." dedi.
Sarı - kırmızılı kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, TFF'nin almış olduğu kararın Türkiye futbolu uluslararası arenada başarı merdivenlerini hızla tırmanırken içerden vurulmuş bir darbe olarak nitelendirdi. Yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:
"Geçtiğimiz yıl takımlarımızın yakaladığı ivme sonrasında bizlere düşen görev bu başarıyı daha da ileriye taşımak iken, TFF yanlışında ısrar ederek takımlarımızı sportif açıdan mahkum durumda bırakmıştır. Alınmış yanlış kararın sürdürülmesinde "Biz zaten AB'ye üye değiliz" gibi, "U20'de başarısız olduk" gibi gerekçelerin gösterilmiş olması kulüplerimizin geleceğini belirleyecek böylesine önemli bir kararın hiçbir araştırmaya dayanmadan, son derece keyfi olarak alındığının açık kanıtıdır.
Galatasaray Spor Kulübü, bu federasyon işbaşına geldiği günden beri en haklı olduğu olaylarda bile negatif yanıt ve tutumlara maruz kalmıştır. Bunların artık tesadüfi olduğunu düşünmek aşırı iyimserlik olur. Kendi seçmeni ve varoluş sebebi olan kulüplerin en gerçekçi taleplerini bile görmezden gelen bir TFF'nin artık ne tarafsızlığından ne de meşruiyetinden bahsedilemeyeceği açıktır. Bizim için artık bu talihsiz dönemin sonrasını beklemek ve bunun için çalışmaktan başka bir alternatif kalmamıştır.
Saygın ve başarılı bir futbol ülkesi olmak için her şeyin FIFA, UEFA veya başka bir uluslararası kuruluş tarafından empoze edilmesinin sağlıklı bir çözüm olduğuna dün olduğu gibi bugün de inanmıyoruz. Türkiye'yi Avrupa'nın başarılı futbol ülkeleri seviyesine taşımak yerine her hareketi ile aşağıya çekmeye çalışan ve bunda da maalesef son derece başarılı olan bu garip zihniyetin bir an önce son bulması ve tekrar sağduyulu, tarafsız ve saygın bir futbol yönetimine kavuşulması en içten dileğimizdir."

Anahtar Kelimeler:
Yınca EvcimikReçel

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283