Öne Çıkanlar melih gökçek ios 7 haber kurt seyit haberler

Gençlerbirliği’nden Ankaragücü’ne destek!

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, zor zamanlar geçiren 103 yıllık Ankaragücü’nün stat kiralama ücretini karşılayacaklarını söyledi.

Gençlerbirliği’nden Ankaragücü’ne destek!

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, zor zamanlar geçiren 103 yıllık Ankaragücü'nün stat kiralama ücretini karşılayacaklarını söyledi.


Gençlerbirliği Yönetim Kurulu, yeni sezon öncesinde Ankara'da görev yapan basın mensuplarıyla verilen yemekte bir araya geldi. Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri'nde verilen yemeğe Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, yönetim kurulu üyeleri Enis Safi, Arif Ölmez, Genel Menajer Cem Onuk ile teknik direktör Fuat Çapa da katıldı.
Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav yaptığı konuşmada, geçtiğimiz sezon zor günler geçirerek lige veda eden Ankaragücü'ne yardım etmek istediklerini belirtti. Özellikle şuan klübün içinde bulunduğuz ekonomik darboğaz nedeniyle büyük sıkıntılar çektiğine dikkat çeken emektar başkan, şunları söyledi:
"Gençlerbirliği olarak 19 Mayıs Stadı'nı biz kiralayacağız. Ankaragücü'nden 1 yıl saha kirası almayacağız. Ankaragücü Kulübü'nün küme düşmüş olması hakikaten bir Ankaralı olarak 10 yaşından beri 19 Mayıs Stadı'nda maç izleyen bir insan olarak Ankaragüçlüler kadar üzülmüş durumdayım. Bent Ahlat Bey ile de görüştüm. Ankaragücü'nün içinde bulunduğu şartları göz önüne alarak Spor Genel Müdürü'nü ziyaret ettik. Saha kiralarımızın 1 milyon 860 milyar lira olduğunu, saha bakımı, elektrik, doğalgaz ve personel gider olmak üzere yıllık 2 milyon liraya yakın giderimiz olduğunu ifade ettik. Elinden ne gelirse Ankara kulüpleri için yapacağını söyledi."
Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan'la bu konuyu görüştüğünü ve tekliflerini sunduğunu da belirten Cavcav, şözlerine şöyle devam etti:
"Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan'a, 'bizim kiramızı öyle bir duruma getirin ki, biz Ankaragücü Kulübümüzü 1 yıl boyunca sahamızda hiçbir masraf almadan, her şeyi Gençlerbirliği olarak üstlenelim, Ankaragücü de sadece maç içerisindeki güvenliği sağlasın. Ankaragücü'ne biz de yardım etmek istiyoruz' dedim. 10 Eylül'e kadar daha önce kurduğumuz ortak birliği iptal ediyoruz. Gençlerbirliği olarak sahayı biz kiralayacağız. Ek protokolle de Ankaragücü'ne dediğimiz şartlar içerisinde arkadaşlarımızın 1 yıl hiç saha kirası ödemeden onların oynamasını temin edeceğiz."
Kulüp olarak eleştirilere açık olduklarını dile getiren Cavcav, "İlhan Cavcav olarak ben, her yapıcı teklife her zaman saygı duyan bir insanım. Bu gibi durumlarda öneri ve fikirlerinizi beni arayarak söylemenizden mutlu olurum. Hepimiz Ankaralıyız, başka illerden arkadaşlarımız olabilir ama doyduğumuz yer Ankara." şeklinde konuştu.
Yakın zamanda Ankaragücü Başkanı Bent Ahlat'ın kendisinden oyuncu konusunda yardım istediğini anlatan Cavcav, "Daha evvel olmuş olsaydı, gönderdiğimiz futbolcular vardı ama şu anda elimizde olan futbolcuların bize lazım olduğunu, bir boşluk olursa kendilerine yardımcı olacağımızın sözünü verdim. Hem Gençlerbirliği hem de Ankaragücü olarak birlik ve beraberlik içerisinde iyi bir sezon yaşayarak, Türkiye'de sesimizi duyururuz." ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283