Öne Çıkanlar haberi sneijder haberleşme android 6 ios 7

CHP'li Dursun Çiçek'ten 'Paralel Yapı' itirafı

CHP ile Paralel Yapı arasındaki ilişki, bizzat bir CHP Milletvekili, Balyoz mağduru Dursun Çiçek tarafından itiraf edildi. Çiçek, bazı CHP'li milletvekillerinin Paralel Yapı eylemlerine katılmasını genel merkezin istediğini söyledi. İşte Dursun Çiçek'in çok konuşulacak o açıklamaları.

CHP'li Dursun Çiçek'ten 'Paralel Yapı' itirafı
 CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, CHP ile Paralel Yapı arasındaki ilişkiyi gözler önüne serdi: Basın özgürlüğü kapsamında genel merkezin görevlendirmesi ile bir görev olarak oraya gidiyorlar yoksa (CHP milletvekilleri) içlerine sinerek gitmiyorlar. Yoksa Paralel Yapının medyası olduğu için orada değiliz. Çiçek çok tartışılacak bu açıklamada Paralel Yapıyı işaret etti.
Balyoz mağduru, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne kurulan kumpasın önemli ismi Dursun Çiçek, Meclis'te kameraların karşısına geçti, gündeminde Paralel Yapı vardı.

Söz konusu yapının Türkiye üzerine oyunlar oynadığını söyledi, Paralel Yapıyla mücadeleye destek verdi.

Çiçek, "Bu politikanın ülkemiz için doğru olduğunu da düşünüyorum. Biz de bir an önce Silahlı Kuvvetler aleyhine çalışan, ajanlık yapan kişilerin silahlı kuvvetlerden temizlenmesini istiyoruz" dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki Paralel Yapıyla mücadelenin yeterince hızlı yürümediğini hatırlattı Çiçek, bu durumun gerekçelerini anlattı:

"Çalışmalar bizim de beklentimizin altında. Yavaş gidiyor. Gerekçesini de bize bu şekilde ifade ediyorlar. Terörle mücadele, Suriye ve delil bulmaktaki zorluklar. 3 tane temel nedeni var."

Çiçek, "Silahlı Kuvvetleri içindeki cemaat yapılanmasının yüzde 40'a ulaştığı" iddialarını ise kesin bir dille reddetti: Silivri'den çıktığım gün yüzde 10 demiştim, aynı görüşteyim . Zaten, Silahlı Kuvvetler'in eğitim anlayışı, dünya görüşü ile cemaatin dünya görüşü, cennet ve cehennem kadar farklı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283