Öne Çıkanlar kürt partisi kürdistan ohal orucu bozar mı kobani

Sincan bir konağa daha kavuşuyor

Sincan Belediyesi, vatandaşın yoğun isteği üzerine ilçeyi Geleneksel Ankara Evleri ile donatmaya devam ediyor. Sincan Merkezdeki Güngörmüşler ve Hanımlar Konağı ardından Fatih’e de bir Konak kazandıran Belediye, vatandaştan tam not alıyor. Bayramdan sonra hizmete girecek olan Konak, hem görüntüsü hem de konumu ile Sincan’a değer katıyor.

Sincan bir konağa daha kavuşuyor
Sincan Belediyesinden benzersiz bir hizmet daha… İlçeyi Ankara Evleri ile donatan Sincan Belediyesi, Sincan Merkezdeki Güngörmüşler ve Hanımlar Konağına bir yenisi daha ekledi. Fatih Ulubatlı Hasan Mahallesinde bulunan prefabrik Ek Hizmet binasının yerine inşa edilen Ankara Evi, mahalle sakinlerinin ihtiyaçlarına da cevap verecek. Giriş katta PTT, ASKİ gibi kurum ve kuruluşların yer alacağı Konağın 1. katında ise Sincan Belediyesi Mali İşler Tahsilat Bürosu yer alacak. Mahalledeki güngörmüşler ve hanımları da unutmayan Belediye Konağın 2. katını güngörmüşlere 3. katını ise hanımlara tahsis edecek. Konakta ayrıca sohbet odaları, kütüphaneler de yer alacak.Arsa temini sağlanabilecek her mahalleye bir Ankara Evi’nin yapılması için gayret ettiklerini belirten Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “Vatandaşımız Ankara Evlerini çok beğendi, bizde Belediyemizin imkânları ölçüsünde ilçemize yeni Konaklar kazandırmaya çalışıyoruz. Fatih Bölgemizde bulunan eski prefabrik binamızı yıkarak hanımlar ve güngörmüş amcalarımız için Konağımızı tamamladık. 4 kattan oluşan yeni Konağımız çok yakında hizmete girecek. Mahalle sakinlerimizin ihtiyaçlarına da cevap verecek olan Konağımız Mahallemize hayırlı olsun.” dedi.HER MAHALLE BİR KONAKSincan’ın siluetini saat kulelerinin yanı sıra Ankara Evleri de süslüyor. Güngörmüşler Konağı ile ilçedeki güngörmüşlerin kalbini fetih eden Sincan Belediyesi, Hanımlar Konağı ile de hanımların takdirini topladı. Sincan Kültür Evin de de halkla temaslarda bulunan Sincan Belediyesi, Fatih Mahallesine de bir Ankara Evi kazandırdı. Çok amaçlı olarak mahalle sakinlerinin ihtiyaçlarına cevap verecek olan Konak, görüntüsü ile şimdiden mahallelinin beğenisini topladı. 500 metre karelik bir alana yapılan Konak 4 katlı olarak hizmet verecek.

Yeni Konaklarında yolda olduğunu belirten Başkan Tuna; “Güngörmüşler Konağı, Hanımlar Konağı ve Sincan Kültür Evi’nin ardından 4. Konağımızı da Fatih’te vatandaşımızın hizmetine sunacağız. Bunun yanı sıra Selçuklu ve Törekent Mahallelerimizde arsa temini çalışmalarımız sürüyor. Arsa temini yapabildiğimiz bölgeleri sosyal merkezler haline dönüştürmeye devam edeceğiz.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270