Öne Çıkanlar android 6 gülşah alkoçlar manisa haberleri alanyaspor antalyaspor maçı

Samsun'da yeni Yaşama Yol Ver projesi

Sağlık Bakanlığı'nın yeni projesi Yaşama Yol Ver'in ilk adımları Samsun'da tanıtılmaya başlandı.

Samsun'da yeni Yaşama Yol Ver projesi

 Sizin ambulanslarımıza yol vermeniz ve bunlara duyarlı davranmanız çok önemli. Amacımız ambulanslarımızın trafikte çok rahat bir şekilde ilerlemeleri, hastalarımıza daha kısa sürede ulaşmaları ve hastalarımızı da hastanelere en kısa sürede ulaştırmalarıdır. Bununla ilgili çabalarımız devam ediyor

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü 112 Afet Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından Samsun Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası ziyaret edildi. İl Sağlık Müdürü Dr. Yusuf Köksal, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Aydın'ı ziyaret ederek proje hakkında bilgiler verdi.
Proje hakkında açıklamalarda bulunan Dr. Yusuf Köksal, "112 Acil çağrı merkezinin gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte seyreden ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesine yönelik farkındalığın artırılması, seçilen illerde amaca yönelik yoğun bilgilendirme yapılması amacıyla Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen "Yaşama Yol Ver" kampanyası düzenlenmektedir. Trafikte bizim ambulanslarımız 7 gün 24 saat faaliyetteler. Biz sürücü arkadaşlarımıza ambulanslara yol vermenin, yaşama yol vermek olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Sizler devamlı trafiktesiniz. Sizin yaptığınız davranışlar vatandaşlara, gençlerimize ve insanlarımıza örnek oluyor. Sizin ambulanslarımıza yol vermeniz ve bunlara duyarlı davranmanız çok önemli. Amacımız ambulanslarımızın trafikte çok rahat bir şekilde ilerlemeleri, hastalarımıza daha kısa sürede ulaşmaları ve hastalarımızı da hastanelere en kısa sürede ulaştırmalarıdır. Bununla ilgili çabalarımız devam ediyor" dedi.
Projeye sonuna kadar destek vereceklerini ifade eden TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, "Federasyon olarak Ankara'da Sağlık Bakanlığı'nın düzenlemiş olduğu bu toplantılara katılıyoruz. Ambulansın karayolu üzerinde veya şehir içerisindeki sevkinde bizim ticari araçların veya özel otomobillerin bunlara anında yol vermeleri kadar hassas bir şey yoktur. Çünkü ambulansın içerisindeki hastanın 1 dakika önce hastaneye varması, hastanın hayata tutunması demektir. Bunun içerisindeki hasta bizim tanımadığımız bir insan olabildiği gibi, çok yakınımız veya içimizden biri de olabilir. Onun için ambulansın içerisindekini daima bizim bir hastamız olarak görmemiz gerekir. O ambulansı kullanan sürücünün de bizden biri olduğunu kabullenmemiz gerekir" diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270