Öne Çıkanlar yozgat istihbarat haber haberi 29 ekim

Manisa Turgutlu'da hayırsever bir işadamı sağlık merkezi açıyor

Memleketi Turgutlu'ya bir eser bırakmak isteyen hayırsever bir işadamı ilçeye yapılacak sağlık merkezi yaptırıyor. Bu sebepten Manisa Valiliği tarafından protokol töreni düzenlendi.

Manisa Turgutlu'da hayırsever bir işadamı sağlık merkezi açıyor

 55 yıla yakındır İzmir'de hayatını sürdüren Reşat Palaz isimli iş adamı, doğup büyüdüğü memleketi Manisa'da Turgutlu bölgesi için sağlık koşullarının kötü olduğunu görüp o kısma bir sağlık merkezi yaptırma kararı almış. Manisa valiliği tarafından Brifing salonunda düzenlenen protokol törenine vali Erdoğan Bektaş, Kaymakam Uğur Turan ve Belediye Başkanı Turgay Şahin gibi bir çok isim katıldı.

Katılan isimler şu şekilde;
Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Halk Sağlığı İl Müdürü Ziya Tay ve hayırsever işadamı Reşat Akan. 
"HAYIRDA ACELE ETMEK LAZIM"
İlçeye önemli bir hizmet kazandırılacağını vurgulayan Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, "Buna Turgutlulu hemşerimizin vesile olması ayrıca bizim için önemli. Bu hayırseverimizin katkılarından dolayı Turgutlulu hemşerilerim adına teşekkürlerimi sunuyorum. Tüm Turgutlulu hemşerilerimiz burada hizmet edecek. Bir istihdam yaratacak bir tesis olacak. Çok ciddi bir eksikliği de giderecek. Kanser tarama merkezinin de olacak olması büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Biz bu merkezle ilgili mevcut alanın düzenlenmesine hemen başladık. Hayırda acele etmek lazım. Biz de o ilke doğrultusunda düzenlememizi yaptık. İnşaata hazır hale getirdik" dedi.

Törende hayata geçirilecek sağlık merkeziyle ilgili açıklama yapan İl Halk Sağlığı Müdürü Ziya Tay, merkezin bin 800 metre kare kapalı alana sahip olacağını, 4 katlı binanın 2 katının Toplum Sağlığı Merkezi, 2 katının ise Aile Sağlığı Merkezi olarak hizmet vereceğini söyledi. Tay, "Turgutlu’nun merkezinde hem 8-9 aile hekimlik aile sağlığı merkezine hem de toplum sağlığı merkezine ihtiyacımız vardı. Sağolsunlar çok iyi denk geldi. Bir hayırseverimiz böyle bir şey yapmak istediğini öğrenince hemen görüştük. Yer olarak da Turgutlu’nun merkezinde Kaymakamlığın yanında eski SSK hastanemizin bulunduğu alanda bir yerimiz vardı. O yer üzerine 4 katlı yaklaşık bin 800 metre kare kapalı alana sahip bir aile sağlığı merkezi ve toplum sağlığı merkezi oluşacak. İlk iki katı aile sağlığı merkezi olacak. Bu toplum sağlığı merkezinde de aynı zamanda kanser tarama merkezi, obezite danışma merkezi, sigara bırakma merkezi gibi birimler oluşturulacak. Ayrıca Sağlık Bakanlığımız önümüzdeki süreçlerde halk sağlığı merkezleri şeklinde hizmetin daha hızlı bir şekilde yürütüldüğü merkezler planlıyordu. Bu merkezler bakanlık projeleri başladığında halk sağlığı merkezi olarak kullanmayı amaçlıyoruz" diye konuştu.
Tay, merkezin yaklaşık maliyetinin ise 1 milyon 500 bin TL olduğunu söyledi.
Böyle bir sağlık merkezi yaptırmanın kendisine huzur verdiğini söyleyen hayırsever işadamı Reşat Akan ise, "Ben çok aklıma gelen bir şeyi anında karar veriyorum. Fırsatlar her zaman ele geçmez. Bu da benim için bir fırsat oldu. İnşallah vatandaşımız için hayırlı olur. Bize de mutluluk verir" diye konuştu.
Turgutlu’da hayırseverliğin bir gelenek olduğunu söyleyen Manisa Valisi Erdoğan Bektaş ise, "Manisa’da 4-5 tane şehir diyebileceğimiz yerleşim yeri var. Turgutlu bunların başında geliyor. Hayırseverleriyle ticaretiyle gerçekten ülkemizin önde gelen bir yeri. Turgutlu’da bu hayırseverlik geleneği bir şekilde başladı ve devam ediyor. Sizleri tanımaktan mutluyuz. Eminim iş hayatında başarılısınız ama bunun verdiği huzuru vermez" dedi.
Konuşmaların ardından Vali Erdoğan Bektaş ile hayırsever işadamı Reşat Akan yapılacak olan sağlık merkezinin protokolüne imza attı. Sağlık merkezinin yapımını ise Mi Mode adlı mimarlık firması sahibi Mimar Muzaffer Erpınar üstlenecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270