Öne Çıkanlar ios 7 haber melih gökçek kara para aşk android 6

Latte ve Mocha şeker yuvası, Ağzınız tatlanırken yağlara merhaba demeyin

Son zamanlarda kafelerin vazgeçilmez içecekleri arasında gösterilen Latte ve Mocha'nın içerisinde yapılan araştırmalara göre çok fazla şeker olması dikkat çekti. Bu kadar fazla şeker istenmeyen kilolara davetiye çıkarıyor. Latte ve Mocha içmek kilo aldırıyor.

Latte ve Mocha şeker yuvası, Ağzınız tatlanırken yağlara merhaba demeyin

 İngiliz sağlık araştırmacıları kafelerde satılan içeceklerin şeker oranlarını ve sağlık değerlerini inceledi. Yaklaşık 40 kadar içecekte çok fazla şeker kullanıldığı ortaya çıktı. Hatta 9-10 kaşık şeker içeren içecekler bile olduğu saptandı. Bunlardan kola en tehlikelileri. En çok şekeri onlar içeriyor. Bununla birlikte bazı içeceklerde şeker miktarının 20'nin üzerinde olduğu söylendi. 

Bu içeceklerde en çok dikkat çeken ise Mocha ve LAtte gibi dünyada en çok sevilen içeceklerde yer arıyor. Meyve aromalı bu leziz içeceklerin içerisinde 20'ye yakın şeker bulunuyor. Bu şeker miktarı da yağlanmaya davetiye çıkarıyor.

Action on Sugar adına araştırma yapan Kawther Hashim, kahve zincirlerine kullandıkları şeker miktarını azaltmaları, etiketleme işini daha iyi yapmaları ve en büyük boy içecekleri kaldırmaları çağrısında bulundu.

Action on Sugar, üzerinde besin değerini gösteren bir etiket olsaydı, bu içeceklerden yüzde 98'inin yüksek şeker içerdiği için kırmızı etiket alacağını söyledi.

İngiltere Ulusal Sağlık Hizmetleri, 11 yaş ve üzerindekilere günde en fazla 30 gram, ya da 7 tatlı kaşığı şeker almalarını öneriyor.

Action on Sugar'ın araştırmasına göre ise, Starbucks'ın portakal ve tarçınlı sıcak içeceği, 25 tatlı kaşığı şeker içeriyor.

Fast Food zinciri KFC'nin mocha'sı ile Starbucks'ın sıcak çikolatasında 15 kaşık, Caffe Nero'nun Caramelatte'sinde ise 13 kaşık şeker bulundu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283