Öne Çıkanlar kürt partisi orucu bozar mı kürdistan suriyeli ikiz kardeşler ohal

Latte ve Mocha normalden fazla kilo yapıyor, Tat alırken kilo da almayın!

Günümüzde her cafe de en çok satan içeceklerden olan Latte ve Mocha oldukça popüler. Ancak araştırmacılar birden yaygınlaşan ve çok popüler olan bu içecek için kötü haberi verdi. İşte Latte ve Mocha'nın tehlikeli kilo yanı...

Latte ve Mocha normalden fazla kilo yapıyor, Tat alırken kilo da almayın!

 Cafelerin vazgeçilmez içeceklerinden Instagram'da sıkça gördüğümüz Latte ve Mocha'nın sadece bir bardağında tadını güzel yapması için 9 kaşık şeker olduğu tespit edildi. Bazı ürünlerde tadın daha da güzel olması için şeker sayısı 20 tatlı kaşığına kadar çıkıyor. Bu kadar şeker tüketimi de insanların tat almasını sağlarken bol bol kilo almalarına da sebep oluyor. Özellikle kilo problemi olan insanların bu içeceklerin yanından bile geçmemeleri gerek.

İncelenen sıcak içecekler arasında mocha ve latte gibi aromalı kahveler, meyveli sıcak içecekler ve sıcak çikolatalar da bulunuyor. Action on Sugar, üzerinde besin değerini gösteren bir etiket olsaydı, bu içeceklerden yüzde 98'inin yüksek şeker içerdiği için kırmızı etiket alacağını söyledi.


İngiltere Ulusal Sağlık Hizmetleri, 11 yaş ve üzerindekilere günde en fazla 30 gram, ya da 7 tatlı kaşığı şeker öneriyor. Action on Sugar adına araştırma yapan Kawther Hashim, kahve zincirlerine kullandıkları şeker miktarını azaltmaları, etiketleme işini daha iyi yapmaları ve en büyük boy içecekleri kaldırmaları çağrısında bulundu.

Latte Nasıl Yapılır? 

Soğuk kış günlerinde içinizi ısıtacak bir latte yapmaya ne dersiniz? Adımları takip ederek, evinizin konforunda kahve keyfini yaşayabilirsiniz. Üstelik herhangi bir kahve makinesine ihtiyacınız olmadan. Latte espresso bazlı bir içecektir. Espressoyu hazırlamak için kahve makinanız yoksa, ocak üstü espresso cezveleri ya da kahve presi kullanarak da lattenizi hazırlayabilirsiniz. Her bir latte için ortalama 8 gr kahve idealdir. Daha sert bir kahve tadı isterseniz iki ölçü kahve kullanarak da hazırlayabilirsiniz. Espresso için en uygun kahveler, yoğun aromalı ve kavrulmuş kahve çekirdeklerinden elde edilen kahvelerdir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270