Öne Çıkanlar haberi haber haberleri sneijder ahberler

Diyabet hastalarına iğnesiz tedavi geliyor

Diyabet hastalığından mağdur olan insanlar için yeni bir teknoloji geliştirilerek diyabet tedavi yöntemleri arttırılıyor. Yeni gelişmelere göre iğnesiz tedavi gelebilir.

Diyabet hastalarına iğnesiz tedavi geliyor

İğnesiz yöntemle tedavi gören hastaların, diğer hastalara kıyasla değerlerinde belirgin düşüş olduğu belirtildi.  Ayrıca, yöntemin uygulandığı hastalarda çok daha fazla kilo kaybı sağladığı kaydedildi. Üretici firmanın Bilimsel İşbirliği Başkanı Pascal Touchon, yılda bir ya da iki kez deri altına yerleştirilen kibrit çöpü büyüklüğünde küçük bir pompa olarak tasarlanan ITCA 650 adlı ürünün, dünyanın ilk ve tek iğnesiz GLP-1 agonisti uygulaması olacağını söyledi.  Diyabet hastaları için yeni bir umut olan iğnesiz diyabet tedavi yönteminin 3. faz çalışmaları sonuçlandı.

Ürünün Tip-2 diyabet hastalarında, glikoz düşüşü ve kilo kaybı konusunda daha iyi sonuçlar verdiği belirtildi. Diyabet günde Fransız İlaç Şirketi Servier ve Intarcia işbirliği ile geliştirilen yeni iğnesiz diyabet tedavi yönteminin 3. faz çalışmalarının sonuçlandığı açıklandı.
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283