Öne Çıkanlar haberleri haber ios 7 android 6 haberi

Baş dönme sebebinin beş nedenini Prof Haluk Özkarataş açıkladı, Vertigo hakkında tüm bilgiler

Baş dönmesi yaşam kalitesini azaltıyor ve hayatımızı çekilmez hale getirebiliyor. Vertigo adı verilen baş dönmesi; beyin, kalp ve damar hastalıkları yüzünden meydana gelebilir. Ama yüzde 90 ihtimalle iç kulakla alakalı olduğu belirtiliyor.

Baş dönme sebebinin beş nedenini Prof Haluk Özkarataş açıkladı, Vertigo hakkında tüm bilgiler

 KBB hastalıkları Prof. Dr. Haluk Özkarataş yaptığı açıklamada vertigo hakkında gizli bilgileri ortaya çıkardı. Vertigo hastalığı bilinenin aksine bir hastalık değil, orta kulağı etkileyen bir hastalığın belirtisi olduğunu söyledi. Vertigo kelimesinin baş dönmesi olduğunu belirten Özkarataş betinde tümör olduğu ya da beyin kanamasının belirtilerinde endişe edici olacağı da sözler arasına eklendi. Aynı zamanda baş dönmesine sebep olan hastalıkların bulunması ve tedavi edilmesi için asla ihmal edilmemesi gerektiğini belirtti.

Prof. Özkarakaş, “Baş dönmesi veya denge bozukluğu hissi olan bireyde bilinç kaybı, göz kararması da olmaktaysa veya çevresindekilerce fark edilmişse nörolojik veya metabolik (kan şekerinin düşmesi) gibi durumlar akla gelmelidir” diyor. 

Beyin damar hastalıklarından kalp ve damar hastalıklarına dek baş dönmesine neden olan pek çok durum olduğunu, ancak gerçek vertigonun yüzde 90 iç kulaktan kaynaklandığını vurgulayan Özkarakaş, sanılanın aksine hastalıkların önemli bir bölümünün kolay tedavi edilebilir nitelikte olduğunu söylüyor, vertigonun en önemli nedenlerine dikkat çekiyor. 


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283