Öne Çıkanlar kürdistan kürt partisi kobani kent konseyi kot yasağı

Ankara saldırısının ardından Sağlık Bakanlığı kritik açıklamayı yaptı

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre 28 kişi hayatını kaybetti. Ankara'da terör saldırısında "81 vatandaşın 59'u taburcu oldu. 7'is yoğun bakımda olmak üzere toplam 22 vatandaşın da tedavisi sürüyor" denildi. Sağlık Bakanlığının yaptığı açıklamadaki tüm detaylar haberimizde...

Ankara saldırısının ardından Sağlık Bakanlığı kritik açıklamayı yaptı

 Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamada Ankara'da meydana gelen saldırı hakkında " Bomba saat 18.31'de patlatıldı. Patlama İnönü Bulvarı Askeri Lojmanın önünde gerçekleşti. Saat 18.32'de 112 Acil servise ilk telefon geldi ve ambulans hemen olay yerine ulaştı. Bunun ardından 32 ambulans ve 3 UMKE ekibi de olaya ulaştı. Patlama da etkilenen (ayakta tedavi edilenlerde dahil" 81 kişiden 59'u taburcu edildi. 7 kişi yoğun bakımda ve 22 vatandaşın ise tedavileri sürüyor" denildi.

Merkezimize ulaşan ilk çağrıdan 4 dakika sonra ilk ambulansımız olay yerine ulaşmıştır. Hemen ardından 32 ambulans ve 3 UMKE ekibi ile olaya müdahale edilerek yaralıların hastanelere sevki hızla gerçekleştirilmiştir. Patlamadan etkilenen (ayakta tedavi edilenler dahil) 81 vatandaşımızın 59’u taburcu edilmiş olup, 7’si yoğun bakımda olmak üzere 22 vatandaşımızın tedavileri ise devam etmektedir.”

Sağlık Bakanlığı tarafından Ankara’daki terör saldırısına ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:  “Ankara’da 17 Şubat 2016 tarihinde İnönü Bulvarı Askeri Lojmanlar önünde gerçekleşen patlamada yaralananların durumu ve 112 Acil Sağlık Hizmetleriyle ilgili bilgiler şu şekildedir; Olay, saat 18.31’de Ankara İnönü Bulvarı Askeri Lojmanlar önünde gerçekleşmiş ve saat 18.32 de 112 Komuta Kontrol Merkezimize ilk çağrı gelmiştir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283