Öne Çıkanlar android 6 gülşah alkoçlar manisa haberleri alanyaspor antalyaspor maçı

Amansız hastalıktan kurtulmanın yolu bulundu! Çare sizsiniz...

Son zamanlarda hızla artan kanser hastalığı için devrim niteliğinde bir çalışmaya imza atıldı. En büyük adım yine ABD'den geldi. Araştırmacılar insanda genetiği değiştirilmiş bağışıklık hücrelerini kullanmaya dayalı olan bir yöntemle kanserli hastalar üzerinde yüzde 90 başarılı oldu. Bu durum ile kanserden kurtulacağız.

Amansız hastalıktan kurtulmanın yolu bulundu! Çare sizsiniz...
 ABD’li bilim insanları tıpta devrim açacak bir çalışmaya imza attı. Araştırmacılar insanda genetiği değiştirilmiş bağışıklık hücrelerini kullanmaya dayalı olan bir yöntemle kanserli hastalar üzerinde yüzde 90 başarılı oldu.

Kanser tedavisinde çığır açacak tedavi yöntemi ABD’den geldi. Bilim insan ları hastaların bağışıklık hücrelerindeki oynamayla elde ettikleri bir yöntemle kanseri tedavi etmeyi başardı. 

Aşı etkisi gösteriyor

Yayılan tümörleri yok etmek için vücudun kendi bağışıklık hücrelerini kullanan tedavi, etkisi uzun süren bir aşı gibi kanserin tekrarlanmasını da önlüyor. Araştırma kapsamında, beş aydan fazla yaşaması beklenmeyen ölümcül kan kanseri hastalarına uygulanan tedavi, hastaların yüzde 90'ından fazlasının tamamen iyileşmesini sağladı.  Bunun için laboratuvarda hastaların kendi vücutlarından alınan T hücrelerinin genetiği değiştirilerek, tümörleri tanımaları ve yok etmeleri sağlandı. 

18 ayda tam iyileşme

Bu yöntemin üzerinde denendiği 35 akut lenfoblastik lösemi (ALL) hastasının yüzde 90'ından fazlası tamamen iyileşti. Hodgkin dışı lenfoma veya kronik lenfositik lösemi (KLL) hastası olan 40 kişi üzerinde yapılan iki ayrı klinik denemede de hastaların yüzde 80'inden fazlası tedaviye cevap verdi. Bunların yaklaşık yarısında 18 aya kadar tam iyileşme görüldü. 

Her hastada aynı etkiyi göstermiyor 

Amerikan Bilimin İlerlemesi Derneği toplantısında sadece özetleri tartışılan araştırmaların ayrıntıları bu yıl içinde yayımlanacak. Ancak uzmanlar, bunların T hücreleri tedavisinin ilk denemeleri olduğunu belirterek ihtiyat çağrısında bulunuyor. Çünkü bu tedavi bazı hastalarda toksik yan etki yaratıp ölümcül olabiliyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283