banner265
Uzman Refleksolog Gamze ARSLANDOĞAN refleksolojiyle hangi hastalıklarda çözüme ulaştıklarını ve ilaçsız tedaviyi anlatıyor.

Refleksolog Gamze ARSLANDOĞAN diyorki;refleksoloji Türkiye’de 10 yıllık geçmişe sahip destekleyici ve tamamlayıcı tedavidir.Beyine ayaklardaki sinirlerden hakim olan ve beyindeki sinirlere uyarı göndererek devamlılık sağlayan çok etkili yöntemdir.Etkisini gördüğümüz ve yoğunluk olarak üzerinde durduğumuz rahatsızlıklara geçmeden daha öncesinden  yapılan çalışmalarla alınan sonuçlara dayanarak refleksoloji uygulaması,masaj olarak değil tedavi yöntemiyle seanslar halinde uygulanmaktadır.
Cerapral palsy(CP)
Beyinde oluşan hasardan kaynaklanan kasların çalışması istemsiz hareketler,vücutta fizyolojik gerilikler ve beynin gelişmemesi gibi kontrol yetersizliği olan rahatsızlıktır.Cerapral beyin, palsy kas yetersizliği yada kas zayıflığı olarak bilinir.Kaslardaki sinir beyine ulaşamadığı için beyinde kasları kontrol edemediği için istemsiz hareketler yaşar.
Otizm 
Otizm, çocuklarda 3 yaşakadar görülen ve içe dönüklüktür.Nedeni bilinmeyen duymada yada duysada bir tepkide bulunmayan,sosyal etkileşimi olmayan,iletişime zarar veren ve tekrarlanan davranışlarla hareket bozukluğu yaşayan beyin gelişimini engelleyen bir rahatsızlıktır.Otizm beynin birçok kısmını etkiler buda sinirlerle alışveriş yapmamasından dolayı vücut mekanizmasını istem dışı çalışır.
Bel-Boyun Fıtığı
Omurların arasındaki sinirlerin sıkışması sonucu oluşan kasılmalar,ağrılar,harketlerde kısıtlanma gibi sorun yaşanan rahatsızlık.Sinirlerin sıkışması yani beyinden gelen vücudumuzun bölgesel sinirleri omurdan geçmektedir.Sıkışma yaşandığı zaman ağrılı süreçler başlar.
Motor Gerilik (Yürüme Bozukluğu)
 Beyindeki hareket merkezinin hasar görmesi sonucu oluşan rahatsızlıktır.Sağlı-sollu yada iki bölegleninde etkilendiği bölgede gerilik meydana gelmesi sunucu yürümeye yada gelişmesinde eşitsizlik gibi rahatsızlık.
Mental Motor Gerilik
Hem zihinsel hemde hareket merkezini etkileyen rahatsızlık.
 
 * Konuşma Bozukluğu
 * Epilepsi
 * Dikkat Eksikliği
 * Panik Atak
 * Depresyon
 * Sinir-Sters_Kaygı-Bulantı
 * Alt Islatma
 
 Refleksoloji Alanları;
 * Engellilerde Refleksoloji
 * Bebeklerde Refleksoloji
 * Genel Sağlık(hastalıklarda)Refleksoloji
 * Kadınlarda ve Yaşlılarda Refleksoloji
Bu tür rahatsızlıkların başladığı ve bittiği yer beyindir.Vücuttaki sinirlerin çalışmasıyla salgılamalar vücutta kendi kendinin eksiklerini tanımlar.Unutmayalımki;beynimiz nekadar güçlü çalışırsa,vücut mekanizmasıda bir okadar çalışır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270