Öne Çıkanlar android 6 sneijder haberleri haberi ios 7

Pursaklar’da eller Gazze için semaya açıldı

Bin aydan hayırlı olan Kadir Gecesi’nde Müslümanlar Gazze için ellerini semaya kaldırdı. Gece geç saatlere kadar ibadet eden halk, Pursaklar’daki camileri tıklım tıklım doldurdu.

Pursaklar’da eller Gazze için semaya açıldı
Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı ve ‘Bin aydan daha hayırlı’ olarak kabul edilen Kadir Gecesi’nde Pursaklar halkı başta Hicret camii olmak üzere bütün camilere akın etti. Ramazan ayını kanlar içinde geçiren Orta Doğu için eller bir kez daha semaya açıldı.
Pursaklar Belediyesi ve Pursaklar İlçe Müftülüğü’nün düzenlediği Kadir Gecesi Özel Programı, Hicret Camii’nde gerçekleşti. Camiye akın eden binlerce Pursaklarlı, günlerdir katliam haberlerinin geldiği Filistin, Gazze, Suriye için dua etti.
Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin’in de katıldığı programda vaaz veren İlçe Müftüsü Cemal Çıkrık, Kadir Gecesi’nin önemini anlattı. Kur’an-ı Kerim’in Kadir Gecesi’nde indiğine dikkat çeken Çıkrık, “Müslümanlar Kur’an-ı Kerim ile olan ilişkisi gözden geçirmelidir. Yüce Allah’ın bizden istediğini anlamalıyız, Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’in yaşadığı gibi yaşamalıyız.”dedi.
Gazze’de her gün katledilen insanlara karşı dünyanın sessiz kaldığını eleştiren Cemal Çıkrık, Kadir Gecesi’nin tüm mazlum halklar için kurtuluş olması için dua etti. Camiye toplanan binlerce kişi, Kadir Gecesi’nde Gazze’deki katliamın son bulması, zalimlerin ıslah olması ve mazlumların bayram edebilmeleri için ellerini semaya kaldırıp duaya amin dedi.
Teravih namazının ardından cami cemaatine Pursaklar Belediyesi tarafından çiğ köfte ikram edildi. Gecede açılan stantlardan elde edilen gelirler ise Gazze’ye yardım olarak gönderildi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270