Öne Çıkanlar haber manisa haberleri haberler haberi

Yasını Sahnede Yaşayan Tuğba Özerk'den Terör Olaylarına ŞOK BOMBA Tepki!

Ünlü şarkıcı Tuğba Özerk son yaşanan terör olaylarına tepkisini katıldığı bir radyo programında gösterdi. Yaşanan terör olaylarının ardından müzik etkinliklerinin ve konserlerin iptal edilmesine tepki gösteren Tuğba Özerk kendi yasını sahnede tuttuğunu dile getirdi. Tuğba Özek ise yaşanan terör olaylarının ardından kendi konserlerini iptal etmemesi ise sosyal medyada hain olarak nitelendirildi. Sosyal medyada kullanıcıların tepkisine neden olan Tuğba Özek hain olarak ilan edilmesini ise anlayamadığını dile getirdi.

Yasını Sahnede Yaşayan Tuğba Özerk'den Terör Olaylarına ŞOK BOMBA Tepki!
Ünlü şarkıcı Tuğba Özerk son yaşanan terör olaylarına tepkisini katıldığı bir radyo programında gösterdi. Yaşanan terör olaylarının ardından müzik etkinliklerinin ve konserlerin iptal edilmesine tepki gösteren Tuğba Özerk kendi yasını sahnede tuttuğunu dile getirdi. Tuğba Özek ise yaşanan terör olaylarının ardından kendi konserlerini iptal etmemesi ise sosyal medyada hain olarak nitelendirildi. Sosyal medyada kullanıcıların tepkisine neden olan Tuğba Özek hain olarak ilan edilmesini ise anlayamadığını dile getirdi. 


Ünlü şarkıcı Tuğba Özerk son yaşanan terör olaylarına tepkisini katıldığı bir radyo programında gösterdi. Yaşanan terör olaylarının ardından müzik etkinliklerinin ve konserlerin iptal edilmesine tepki gösteren Tuğba Özerk kendi yasını sahnede tuttuğunu dile getirdi. Tuğba Özek ise yaşanan terör olaylarının ardından kendi konserlerini iptal etmemesi ise sosyal medyada hain olarak nitelendirildi. Sosyal medyada kullanıcıların tepkisine neden olan Tuğba Özek hain olarak ilan edilmesini ise anlayamadığını dile getirdi. Sanatçı Tuğba Özerk, Alem FM'de katıldığı programda samimi açıklamalarda bulundu. Yeni sanatçılara önerilerden, bestelerine, memleketi İzmir'den, sosyal medyaya bir çok konuda konuşan Özerk, ülke gündeminden dolayı müzik etkinliklerinin ve konserlerinin iptal edilmesi ile ilgili olarak "Sahneye çıkmak demek her zaman dans etmek, eğlenmek demek değildir bazı yaslar sahnede de yaşanabilir" dedi. 

"YETENEK YOKSA HİÇBİR ŞEY OLMAZ" 

Alem FM'de Müzikvizyon programında Füsun Tuncer'in konuğu olan sanatçı Tuğba Özerk samimi açıklamalarda bulundu. Özerk, müzik dünyasına her geçen gün katılan yeni isimlerle ilgili "İnsanın kalbinin sesini dinlemesi çok önemli bir şey ancak yetenek yoksa hiçbir şey olmaz. Sektöre giren genç arkadaşlarımızın birçoğu yetenekli ve ciddi çabaları var. İlla sesinin iyi olması ya da besteci kimliğinin olmasından bahsetmiyorum ama isim yapabilmesi için öncelikle yeteneğinin olması, daha doğrusu iyi şarkı söylüyor olması gerekir. Sonuçta yetenek asıldır, bunun haricinde çalışmak çabalamak ve tabii ki eğitim almak önemli bir şeydir" dedi. 

NEDEN DAHA ÇOK COVER ŞARKI SÖYLÜYOR?

ariyerinde daha çok cover şarkılarla özdeşleşmesi hakkında fikri sorulduğunda "Cover şarkı söylemek tabii ki bir risktir ama ben bu riski aldım ve Allah'a çok şükür kötü gitmedi. Kolaya kaçmak mı? Bence tekrar hayata geçirmek diyebiliriz. Yeni albümde hızlı şarkılar ağırlıkta ama yine cover'lar da olacak. Daha önce arabesk türünde şarkıların coverlarını da söyledim mesela 'Alışmak sevmekten daha zor', 'Gönlümün sultanısın' gibi şarkıları seslendirdim yine seslendirebilirim" cevabını verdi. 

"İNSAN ÖNCE KENDİNİ YAZAR" 

Bir sanatçının nelerden beslendiği üzerine Tuğba Özerk; "Kendi yazdığım şarkılarda hepsinin içerisinde bir parça ben varım. 'Aklımda sen varsın' da öyle bir şarkıydı gibi mesela, albümde yer alan 'Yaprak yaprak' çok fazla belki dinlenmemiştir; bilinmemiş olabilir ama benim için çok özel şarkılardan bir tanesidir. Dediğim gibi yazmaya devam ediyorum tabii ki insan öncelikle kendi hayatını yazar, çoğu zaman hayal ettiğini de yazar ya da yaşadığı acının daha dip noktasının ne kadar derin olabileceğini tezahür ederek, ne kadar mutlu olabileceğini hayal ederek yazar ama sonuçta şarkı yazarı kendisini yazar bence." 

"İZMİR ANNEM GİBİ AMA ARTIK ÇOK SAKİN GELİYOR"

 İzmirli olduğunu ancak İstanbul'a çok alıştığını söyleyen Tuğba Özerk, "İzmir adeta benim annem gibi ama 19 yaşımdan beri İstanbul'da yaşadığımdan bu şehrin karmaşasına o kadar çok alıştım ki İzmir artık sakin bile gelmeye başlıyor; yeri geldiğinde İzmir'e kaçıp beste yapmak daha keyifli. Zaten Harbi Ceyhan'ın sözleri, Murat Güneş'in bestesi olan İzmir isimli bir şarkım da var." 

"BAZI YASLAR SAHNEDE YAŞANABİLİR" 

Ülke olarak zor bir dönemden geçtiğimizden ve Türkiye gündeminden dolayı müzik etkinliklerinin ve konserlerinin iptal edilmesi ile ilgili olarak Tuğba Özerk "Sahneye çıkmak demek her zaman dans etmek, eğlenmek demek değil. Bazı yaslar sahnede de yaşanabilir. Örneğin bizim kültürümüzde yas zamanı ağıtlar yakarız değil mi? Ağıt yakmak da bir anlamda melodik bir ifade şeklidir. Sahne de illaki "haydi bakalım eller havaya oynuyoruz" gibi bir durum olmak zorunda değil, anlatmak istediğiniz şeyi sahnede de anlatırsınız bir yandan da insanların acılarına merhem olursunuz. Müzik susmalı mı konusuna gelince tabii ki böyle bir şey olmamalı; çünkü radyodan, telefondan, kulaklığımızdan gün içinde mutlaka bir şey dinleyip ya içli ya eğlenceli bir şekilde duygu durumumuzu anlatırız. Yürürken şarkı dinleriz, konuşurken dinleriz, sohbet ederken arkadan kulağımıza gelir. Mesela şu an radyo açıktır, hem bizi dinliyordur hem alttan müzik çalıyordur. Sahneye çıkılmaması gereken çok önemli durumlarda tabii ki çıkılmaz o ayrı bir konu ama hayatın melodik olarak devam etmesi gerekir." dedi. 

"SOSYAL MEDYADA KENDİM İLE İLGİLİ HABERLERİ PAYLAŞIYORUM" 

Tuğba Özerk, sosyal medyayı kullandığını ancak dijitalden ziyade konuşmaktan yana olduğunu ve ifadelerin insanı anlatmada daha doğru olduğuna inandığını belirterek "Twitter ve Instagram'da daha çok kendim ile ilgili haberleri paylaşmayı tercih ediyorum" dedi. Tuğba Özerk Kimdir? Sezen Aksu tarafından keşfedilen, Ege ve Deniz Seki gibi başarılı sanatçılara yaptığı geri vokallerle adından söz ettiren ve de 2002 yılında çıkarttığı ilk solo albümü Dün Gibi ile müzik listelerine hızlı bir giriş yapan Türk pop müziği sanatçısı, söz yazarı ve de besteci. Tuğba Özerk, 4 Haziran 1980 tarihinde, İzmir‘de dünyaya geldi. Melih Özakat ve Özel Çakabey okullarında okuyan Özerk, ortaokulu bitirmesinin ardından müzik eğitimi almak üzere konservatura katıldı. Henüz 7 yaşındayken TRT ve İzmir Devlet Konservatuarları‘nda bulunan çocuk korolarında eğitim almaya baken ünlü sanatçı Sezen Aksu tarafından keşfedildi. 1992 yılında Sezen Aksu’yla beraber ilk geri vokal çalışmasına imza atan Özerk, bir yandan okuluna devam ederken bir yandan da Aksu ile beraber vokal çalışmalarını sürdürüyordu. Aksu ile beraber 2002 yılında TRT’de yayınlanan bir müzik programına katılan Özerk, burada solo seslendirdiği bir şarkı ve Aksu’ya yaptığı geri vokaller ile büyük bir ün kazandı ve de Büyük Yetenek ünvanını aldı. Eğitim hayatının sona ermesinin ardından İstanbul‘a taşınan genç sanatçı, burada aralarında Ege ve Deniz Seki gibi ünlü isimlerin yer aldığı pek çok sanatçıya geri vokal olarak albümlerinde eşlik etti. Tuğba Özerk’în ilk solo albümü olan Dün Gibi, 2003 yılında piyasaya çıktı. Müzik listelerine Aşk Yarası adlı açılış şarkısı ile bir numaradan giriş yapan albümün ardından gelen oyunculuk tekliflerini değerlendiren genç sanatçı, ATV’de yayınlanan Böyle Mi Olacaktı adlı T.V. dizisinde de bir yıla yakın bir süre rol aldı. Özerk’in ikinci albümü, 2005 yılında piyasaya çıkan Tuğba Özerk oldu. İlk albümünde sadece bir adet bestesi yer alan genç sanatçı, kendi adını taşıyan ikinci albümünde ise kendi bestelerini ağırlıklı olarak kullandı. Albümün çıkış şarkısı olan ve Nazan Öncel imzasını yaşıyan Lo Lo Lo, listelerin en üst sıralarına yerleşirken, sanatçıya da Altın Kelebek ödülü kazandırdı. İkinci albümünün piyasaya çıkmasının ardından iki senelik bir suskunluk dönemi yaşayan Özerk, 2007 yılında üçüncü albümü olan Yıkıldı Duvarlarım ile listelere hızlı bir dönüşte bulundu. Albümde bulunan ve kendi bestesi olan Acı Hatıralar adlı şarkıya klip çeken Özerk, böylece şarkıcı kimliği kadar besteci kimliğiyle de anılmaya başladı. Tuğba Özerk’in son albümü ise, 2009 yılında piyasaya çıkan ve de Erhan Bayrak prodüktörlüğünde hazırlanan Aşkın Her Hali oldu. Avrulpa Müzik etiketi ile yayınlanan albümdeki şarkıların dokuzunun söz ve müziğini kendisi hazırlayan Özerk, bu albümün ilk video klibini Bitter Çikolata adlı şarkısına çekti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283