Öne Çıkanlar kürt partisi kürdistan kobani müslümanlar ohal

Ünlü sanatçıdan gelen haber yürekleri sızlattı

Uzun süredir kanser hastalığıyla savaşan Murat Göğebakan'dan kötü bir haber geldi. SAğlık durumu gittikçe kritekleşen Murat Göğebakan'ın yaşam ünitesine bağlandığı iddia edildi. Murat Göğebakan'dan gelen bu üzücü haber başta hayranları olmak üzere bir çok kişi de şok etkisi yarattı. Ünlü sanatçının iyileşmesi umut edilirken, gelen bu kötü haber Murat Göğebakan'ın hayranlarını çok üzdü.

Ünlü sanatçıdan gelen haber yürekleri sızlattı
 İyileşmesi umut edilen Murat Göğebakan cephesinden kötü bir haber geldi. Uzun süredir kanser tedavisi gören Murat Göğebakan'ın yaşam ünitesine bağlandığı iddia edildi. Ünlü sanatçıdan gelen bu haber, hayranlarını çok üzdü. Murat Göğebakan sağlık durumu, Murat Göğebakan ne kanseri, Murat Göğebakan yaşam destek ünitesine bağlandı mı?
Murat Göğebakan yıllardır savaştığı kanser hastalığına yenik düşecek gibi duruyor.Durumu ağırlaşan Murat Göğebakan'ın sağlık durumu ciddiyetini koruyor. Murat Göğebakan'ın durumu ağırlaştı, ünlü sanatçı yaşam destek ünitesine bağlandı.

ZİYARET ETMİŞTİ

Posta'nın haberine göre; Murat Göğebakan'ın durumu ağırlaştı. Ünlü sanatçı, iddiaya göre; Medipol Hastanesi'nde yaşam destek ünitesine bağlandı. Uzun süredir kanser tedavisi gören ünlü sanatçı Murat Göğebakan'ın durumunun ağırlaştığı ve Medipol Hastanesi'nde yaşam destek ünitesine bağlandığı öğrenildi. Sanatçının durumuyla ilgili hastaneden henüz bir açıklama gelmedi. Başbakan Erdoğan, kendisi için "Uzun Adam" şarkısını yapan Murat Göğebakan'ı Levent'teki evinde ziyaret etmişti.

MURAT GÖĞEBAKAN KİMDİR?

Murat Göğebakan (d. 9 Ekim 1968, Adana), Anadolu rock müzik sanatçısı.

Murat Göğebakan, 9 Ekim 1968 tarihinde Adana’da doğdu. Anne ve babası Almanya da çalışmakta olduğundan 7 yaşına kadar sürekli Adana-Almanya arasında yaşamak zorunda kaldı. İlk, orta ve lise öğrenimini Adana da tamamladı. Ardından 1986 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarına girdi, tamamladığı üniversite eğitiminden sonra da Çukurova Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak yer aldı. Bu yıllarda dergah eğitimi aldı, gitar dersleri verdi ve bar çalışmaları yaptı. 1995 yılına kadar Adana’da yaşadı. İlk evliliğini genç yaşlarda yapan Murat Göğebakan ın bu evlilikten Bülent isminde bir çocuğu vardır.

1995 yılında, hayallerini gerçekleştirmek ve bir albüm çıkarmak için İstanbul’a geldi. Yaşadığı her türlü zorluğa rağmen 1996 yılında “Ben Sana Aşık Oldum” isimli albümünü çıkardı ve bu albümü ile büyük bir çıkış yaptı. Kral TV Video Müzik Ödülleri Töreninde “Yılın şarkısı” “En iyi söz” “En iyi beste” “En iyi Rock” ve “En iyi Çıkış Yapan” kategorilerinde aday gösterildi. “En iyi çıkış yapan erkek sanatçı” ödülünü aldı.

Ardından Sindoma Müzik kuruldu. Bu şirketten “Sen Rahatına Bak” “Tek Suçum Seni Sevmekmiş” ve “Merhaba” ismli albümlerini çıkardı. 2000 yılında Sema Bekmez ile evlenen Göğebakan, 2002 yılında çıkardığı “Ayyüzlüm” isimli albümüyle MÜYAP’ın En Çok Satan Albüm Ödüllerine layık görüldü. Ardından çıkardığı “Yaralı” ve”Sana Olan Aşkım Şahit” isimli albümleriyle başarısını devam ettiren sanatçı, bu süre içerisinde “Hasan’dan Olma Hatice’den Doğma Murat Göğebakan” isimli bir de kitap (ISBN 9-758-82361-2) çıkardı. 2010 yılında kan kanserine yakalanan Murat Göğebakan, zaman içinde hastalığını yenmiş ve müzik hayatına devam etmiştir. 2010 yılında Aşıklar yolu adlı albümle istediği ilgiyi göremese de, 2012 Mart ayında çıkardığı Aşkın Gözyaşları adlı albümle sevenlerinin beğenisini kazanmayı hedeflemiştir. Albüm çıkış parçası ve klibi Vurgunum adlı parçaya çekilmiştir. Sevenleri ona 'Ağabey' diye hitap etmektedir. Murat Göğebakan kendisine Sevgi Adamı lakabını takmıştır ve öyle tanınır.

Göğebakan; Erkin Koray, Cem Karaca, Edip Akbayram, Barış Manço, Deep Purple ve Led Zeppelin gibi isimlerden etkilendiğini belirtmiştir.[

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270