Öne Çıkanlar yılanların öcü yeni bölüm fragmanı melih gökçek sneijder gs android 6

'Taht'ı bırakmayı düşünmüyor...

Game Of Thrones ile izlenme rekorları kıran dizinin yazarı George R.R. Martin'in bir eseri daha televizyon ekranlarında yerini almaya hazırlanıyor. George Martin anlaşılan oturduğu zirvedeki tahtan inmeye niyeti de yok.

'Taht'ı bırakmayı düşünmüyor...
Taht Oyunları ile izlenme rekorları kıran diziden sonra bir yenisi daha geliyor. Game Of Thrones ile izlenme rekorları kıran dizinin yazarı George R.R. Martin'in bir eseri daha televizyon ekranlarında yerini almaya hazırlanıyor. George Martin anlaşılan oturduğu zirvedeki tahtan inmeye niyeti de yok.

"Game of Thrones" (Taht Oyunları) adlı televizyon dizisiyle tüm dünyada milyonlarca kişinin beğenisini kazanan Amerikalı yazar George R.R. Martin'in bir eseri daha televizyona uyarlanıyor.

Martin, Amerika'nın önde gelen kanal grubu HBO'ya bağlı Cinemax'ın, 1989'da yazdığı "Skin Trade (Deri Ticareti)" adlı kısa romanının telif haklarını satın aldığını açıkladı.

Dizinin ilk bölümü için senaryo yazımının başladığına bildiren Martin, "Senaryoyu ben yazmak isterdim. Ancak halihazırdaki çalışmalarım buna izin vermiyor. Bitirmem gereken bir kitap var" dedi.

Dizinin senaryosunu daha önce "Prison Break" (Büyük Kaçış) ve "Once Upon a Time" (Bir Varmış Bir Yokmuş) dizilerinin bazı bölümlerini kaleme alan Kalinda Vazquez yazacak.

Martin'in bir antoloji için kaleme aldığı ve Stephen King ile Dan Simmons'un eserleriyle yayımlanan "Skin Trade", kasabasında işlenen cinayetleri araştıran özel dedektif Randi Wade ile gizemli ulu kurt Willie Flambeaux'un öyküsünü anlatıyor.

Fantastik, korku ve bilim-kurgu alanlarında birçok esere imza atan Martin, Türkçeye "Buz ve Ateşin Şarkısı" olarak çevrilen "A Song of Ice and Fire" adlı eserinden televizyona uyarlanan "Game of Thrones" dizisiyle adını duyurmuştu. Beş sezondur devam eden dizinin yapımcılığını da üstlenen Martin, Time dergisi tarafından "2011'in En Etkili 100 Kişisi" arasında gösterilmiş ve ABD'nin Tolkien'i olarak tanımlanmıştı.

Martin'in "Buz ve Ateşin Şarkısı" adlı kitabı, 45 dile çevrilmiş ve dünya genelinde 60 milyondan fazla satılmıştı. Eserden uyarlanan ve Türkiye'de "Taht Oyunları" adıyla gösterilen "Game of Thrones", David Benioff ve D. B. Weiss tarafından dizi yapılmıştı. İlk bölümü, ABD'de 17 Nisan 2011'de yayımlanan dizinin beşinci sezonu, 14 Haziran 2015'te gösterilmişti.

Şimdiye kadar 26 Emmy Ödülü'ne, üç Hugo Ödülü'ne layık görülen ve iki kez de Altın Küre'ye aday gösterilen dizi, yedi krallığın "Demir Taht" için verdikleri mücadeleyi anlatıyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270