Öne Çıkanlar android 6 ios 7 haber haberler haberleri

Oto tamircisi kız iki ustayı mahkemelik etti...

Yağmur Tanrısevsin'in başrol oynadığı dizi Mayıs Kraliçesi yakında Show Tv ekranlarında yerini alacak. Dizi henüz başlamadı ama öyle bir olay çıktı ki dizinin reytinginin önüne geçeceğe benziyor bu tartışma. Birol Güven ve ünlü oyuncu Erdal Özyağcılar Mayıs Kraliçesi yüzünden mahkemelik oldular.

Oto tamircisi kız iki ustayı mahkemelik etti...
 Birol Güven ve Erdal Özyağcılar 'ın arasında Mayıs Kraliçesi girdi. Birol Güven daha ekranlara bile gelmeyen Mayıs Kraliçesi için şok bir iddia da bulundu hatta bu iddia için bir de 30 bin liralık tazminat davası açtı. Peki kim haklı işte ayrıntılar..
Show Tv ekranlarında yayınlanması beklenen Mayıs Kraliçesi henüz başlamadan büyük sıkıntı ile başladı. Birol Güven Erdal Özyağcılar'ın Benim yarattığım oto tamircisi kız karakteri Mayıs Kraliçesi dizisinde kullanılmış. Emeğimi çaldılar sözleriyle kendisini hırsızlıkla suçladığını ileri sürerek 30 bin liralık manevi tazminat davası açtı. 
Ünlü yapımcı Birol Güven ile imza yetkisine sahip olduğu Mint Film, çektikleri "Mayıs Kraliçesi" adlı televizyon dizisine yönelik sözleri nedeniyle ünlü tiyatrocu Erdal Özyağcılar'a 30 bin liralık manevi tazminat davası açtı. Davalı tiyatrocu Özyağcılar'ın "Benim yarattığım 'oto tamircisi kız' karakteri 'Mayıs Kraliçesi'nde kullanılmış.


Emeğimi çaldılar" sözleriyle müvekkillerinin hırsızlıkla suçlandığını ve iftira atıldığını belirten davacı Birol Güven ile Mint Film'in avukatı Aslı Akdağ, filmin henüz yayımlanmadığını ve maddi zararın şimdilik tespit edilemediği için 1 lira tutarında maddi tazminatın da davalıdan tahsilini istedi. Bir şirket olarak büyük prestij kaybına uğradığı iddia edilen Mint Film için de 15 bin lira manevi tazminat talep edildi. Erdal Özyağcılar 18 Ağustos 2015 tarihli bir gazeteye verdiği demeçte, Mayıs Kraliçesi'nde yer alan "kaynak yapan, araba tamir eden kız" karakterinin kendi yazdığı dizi projesinden çalıntı olduğunu öne sürmüştü. Birol Güven, Erdal Özyağcılar’ın “Benim yarattığım oto tamircisi kız karakteri, ‘Mayıs Kraliçesi’ dizisinde kullanılmış. Emeğimi çaldılar” sözleriyle kendisini hırsızlıkla suçladığını ileri sürerek 30 bin liralık manevi tazminat davası açtıO iddiayı yargıya taşıdıYapımcı Birol Güven, yeni dizisi “Mayıs Kraliçesi” nedeniyle Erdal Özyağcılar’la mahkemelik oldu. 


Özyağcılar, dizide Yağmur Tanrısevsin’in canlandırdığı “kaynak yapan, araba tamir eden kız” karakterinin kendi yazdığı dizi projesinden alındığını öne sürmüş, “Emeğimi çaldılar” demişti. Güven, bu iddia nedeniyle avukatı Aslı Akdağ aracılığıyla İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nde dava açtı.Psikolojik sıkıntı çekiyorAslı Akdağ, dava dilekçesinde şu ifadelere yer verdi: “Davalı, müvekkilimi intihalle suçlamaktadır. İntihal, hırsızlıkla eş anlamlıdır. Büyük üzüntü yaşayan ve psikolojik sıkıntı çeken müvekkilim için 15 bin lira manevi tazminat ile maddi zararın boyutu şimdiden tespit edilemediğinden 1 liralık maddi tazminata hükmedilmesini istiyoruz. Mint Film için de 15 bin lira manevi tazminat istiyoruz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270