Öne Çıkanlar haber manisa haberleri haberler haberi

O mektup salya sümük ağlattı!

Çağla Şıkel sosyal medyada paylaştığı o paylaşımla göz yaşlarına boğuldu. Popçu Emre Altuğ ile ayrıldıktan sonra işine ve çocuklarına vakit ayıran güzel manken anne olduğu için oldukça duygusal anlarda yaşıyor. Bu durumu zaman zaman sosyal medyada da paylaşıyor.

O mektup salya sümük ağlattı!
 Çağla Şıkel geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından oldukça dikkat çekici bir paylaşımda bulundu. Çağla Şıkel'in bu paylaşımı büyük ilgi gördü. Çağla Şıkel iki tane oğlu var ve ikisi de okullu mektuptaki mesajda çok dikkat çekiciydi.

 Emre Altuğ ile boşandıktan sonra kendini çocuklarına adayan Çağla Şıkel anlaşılan oldukça duygusal günler yaşıyor. Ünlü mucit Thomas Alva Edison’un hayat hikayesi ÇağlaŞikel’i çok duygulandırdı. Şikel Instagram’dan yaptığı paylaşımda ’’Bunuokuduktan sonra çok duygulandım’’ dedi.  
İşte Çağla Şikel’in o paylaşımı...

Ünlümucit Thomas Alva Edison’un hayat hikayesini Instagram hesabından paylaşanŞikel, çok duygulanması ile birlikte fotoğraf anında binlerce kişi tarafındanbeğenildi. İşte Çağla Şikel’in paylaştığı o yazı; Thomas Edison un hikayesiThomas Edison bir gün eve geldiğinde annesine bir kağıt verdi ve “Bu kağıdıöğretmenim verdi ve sadece sana vermemi tembihledi”. dedi. Annesi kağıdıgözyaşları içinde oğluna sesli olarak okudu: “Oğlunuz bir dahi. Bu okul onuniçin çok küçük ve onu eğitecek yeterlilikte öğretmenimiz yok. Lütfen onukendiniz eğitin”.
 
 
Aradan uzun yıllar geçtikten sonra Edison’un annesi vefatettiğinde, o artık yüzyılın en büyük bilim adamlarından biriydi ve bir gün eskiaile eşyalarını karıştırırken birden bir çekmecenin köşesinde katlı halde birkağıt buldu ve alıp açtı. Kağıtta “Oğlunuz “şaşkın” (akıl hastası) birçocuktur. Artık kendisinin okulumuza gelmesine izin vermiyoruz...” yazılıydı.Edison saatlerce ağladıktan sonra günlüğüne şu satırları yazdı:
 
 
Thomas Alva Edison, kahraman bir anne tarafından, yüzyılındahisi haline getirilmiş, “şaşkın” bir çocuktu.
 
 
Thomas Alva Edison kimdir? Thomas Alva Edison (d. 11 Şubat1847 – ö. 18 Ekim 1931) 20. yüzyıl yaşamını icatlarıyla büyük bir şekildeetkileyen Amerikalı mucit ve iş adamıdır. Bazı icatları tamamen orijinalolmakla birlikte eski icatların geliştirilmesi veya yönetimi altında çalışanyüzlerce çalışana aittir. Yine de Edison elinde bulundurduğu onun adını taşıyanAmerikan patentiyle tarihteki en önemli ve en verimli mucitlerden biri olaraknitelendirilir. Patentlerinin çoğu Amerika’nın haricinde Almanya, Fransa veİngiltere onaylarına da sahiptir.


Çağla Şikel Biyografisi
Çağla Şikel Altuğ, 2 Ocak 1979, İstanbul doğumlu oyuncu,sunucu ve manken. Annesi Asuman Şikel Adanalıdır, babası ise Karslı AzerbaycanTürklerindendir. İlkokula İstanbul’da 1985 yılında Ahmet Hamdi Tanpınarİlkokulu’nda başladı. Çağla Şikel daha sonra ilkokul 4. sınıftan itibarenİstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarında bale eğitimi aldı. 1993’te MimarSinan Üniversitesi Devlet Konservatuarın Ortaokul bölümünden mezun oldu.1993-1996 yılları arasında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Liseöğrenimine devam eden Çağla Şikel, 1997’den itibaren Mimar Sinan ÜniversitesiDevlet Konservatuarı’nda Yüksek Lisans eğitimi alan Çağla Şıkel 1999 senesindeokuldan mezun oldu.
Konservatuar öğrenimine devam ettiği yıllrda Atatürk KültürMerkezinde sözleşmeli personel olarak çeşitli çocuk oyunları ve müzikallerderol aldı.
 
Çağla Şikelin rol aldığı oyunlardan bazıları; FındıkkıranBalesi, Külkedisi, Sihirbaz Oz, Yedisi birden, Arşın Mal Alan, olaraksıralanabilir.
 
Çağla Şikel 1996 yılında oynadığı Odessia (Odesa) adlıfilmle sinemaya adım attı.
 
Çağla Şikel; 1997 yılında Miss Turkey yarışmasında birincioldu. Bu birinciliğin ardından Şeysel adalarındaki Miss World 1997 güzellikyarışması ile Europes Queen Of Beauty seçilerek dünya dördüncüsü ödülünü aldı.
 
Çağla Şıkel'i duygulandıran mektup
Podyumlarda manken ve fotomodel olarak kariyer yapan ÇağlaŞikel; televizyonda program sunuculuğu dizi oyunculusu olarak da çalıştı.
 
Özellikle ‘Miss World’le birlikte 1997- 2003 tarihleriarasında Fransa’da Zeki Triko, Amerika, Almanya, Hong Kong, Rusya, Yunanistan,İsviçre ve Mısır ’da defilelerde bulundu.
 
Yurtiçi ve yurtdışında pek çok defileye katılan Şikel; 2002yılında mankenlik mesleğinin yanı sıra Müjdat Gezen’in yazıp yönettiği “TriPeypirs Kabare”sinde oyuncu ve dansçı olarak yer aldı.
 
Daha sonraki yıllarda 2004 yılında Tv ’de yayınlanmayabaşlayan yaklaşık 3 yıl devam eden Cennet Mahallesi dizisinde görev alan ÇağlaŞikel bir yandan da Atv de yayınlanan "Dansa Var mısın?" yarışmaprogramında sunucu olarak çalıştı. Avrupa yakası isimli dizide de rol aldı.Daha önce 2000 yılında “Zehirli Çiçek” adlı dizide ve 2008’de Görgüsüzlerdizisinde oynamıştı.
 
2008 yılında televizyonda sunulan "İllede RomanOlsun" yarışma programında Alişan, Müjdat Gezen, Melek Baykal ve HüsnüŞenlendirici’yle beraber programı sundu.
 
2000 yılında manken Bozok Gören ile birlikte oldu.
 
2012 yılında “Bugün Ne Giysem” adlı yarışma programındaHakan Akkaya, İvana Sert, ve Özge Ulusoy’un da bulunduğu jüride görev yaptı.
 
9 Ağustos 2008 da şarkıcı Emre Altuğ ile evlenen Çağla Şikel,Hüseyin Kuzey(d. 31 Ekim 2009) ve Uzay Tuncer (d.1 Mart 2012) adında iki erkekçocuk annesidir. 12 Ocak 2015 tarihinde boşandı.
 
Filmleri :
2012 - Yalan Dünya 2. Sezon (Konuk Oyuncu) (34. Bölüm)
2008 - Mert İle Gert (Kendisi)
2008 - Görgüsüzler (Sultan)
2007 - Avrupa Yakası (Melek)
2007 - Kavak Yelleri (Yasemin)
2004-2007 - Cennet Mahallesi (Sultan)
2000 - Zehirli Çiçek
1996 - Odessia (Odesa)
Bugün Ne Giysem

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270