Öne Çıkanlar haberi haber haberleri sneijder ahberler

'Mucize' gerçek oldu Vadi'ye büyük şok...

Perşembe akşamlarının vazgeçilmezi olan Kurtlar Vadisi Pusu perşembe akşamı reytinglerde geriye düştü. Bu kez karşısında Mahsun Kırmızıgül'ün o muhteşem fimi Mucize vardı. Mucize Kurtlar Vadisi Pusu'yu alt etti.

'Mucize' gerçek oldu Vadi'ye büyük şok...
 Mucize Perşembe'ye damga vurdu. Kurtlar Vadisi'nin tahtan indiren Mucize gerçekten bir mucizeyi gerçekleştirdi. Yıllardır zirveyi kimseye kaptırmayan Kurtlar Vadisi Perşembe akşamı televizyonda ilk kez yayınlanan Mucize isimli filmin gerisinde kaldı. O gece en çok konuşulan şey ise çırılçıplak çekilen sahneler oldu. O sahneler için köy boşaltılmıştı.

Mucize'den bir mucize daha gişede rekorlar kıran Mahsun Kırmızıgül'ün fimi televizyonda da rekor kırdı. Mucize Perşembeye damga vurdu. 1960'ların yoksulluk sıkıntısı çeken Türkiye ’ye ayna tutan film, aynı zamanda darbe sürecinin etkisini de anlatıyor. Ege'nin cennet gibi bir köşesinden Anadolu'nun uzak bir köyüne sürgün yiyen bir öğretmenin (Talat Bulut) hikayesini anlatan film, yokluk içerisinde okulu, okumayı eğitimi dört gözle bekleyen çocukları da konu ediniyor.
Anadolu'nun ücra bir köyüne sürülen Egeli bir öğretmen köyde okul olmadığını fark edince köylülerle el ele verip, hem öğrencilere hem de köydeki engelli bir adama eğitim verebilmek için okul inşa etmeye başlıyor.

 

 “UMUDUN BİTTİĞİ YERDE MUCİZE BAŞLAR”
Çekimleri İzmir Foça, Uşak, Kars ve Kağızman’a bağlı bir köyde gerçekleştirilen “Mucize”, yaşanmış bir hikayeye dayanıyor. Ege’li bir öğretmenin (Talat Bulut’un) Anadolu'nun ücra bir köşesine sürgüne gidişiyle başlayan, Mahsun Kırmızıgül’ün hem yönetip hem de kamera karşısına geçtiği filmde Talat Bulut, Mert Turak, Seda Tosun, Serpil Gül ve Meral Çetinkaya gibi isimler yer alıyor.
 

Televizyonda ilk kez  izleyicisi ile buluşan Mahsun Kırmızıgül imzalı Türk sinema film’i Mucize büyük ilgi gördü.
MAHSUN KIRMIZIGÜL KİMDİR?
Gerçek adı Abdullah Bazencir olan Mahsun Kırmızıgül, 22 Mart 1969 Diyarbakır doğumludur. 22 çocuklu bir ailenin bireyi olan Kırmızıgül, ilkokulu Diyarbakır’da okumuş ve maddi geçimsizlik nedeniyle eğitimini bırakıp çaycılık, boyacılık gibi çeşitli mesleklerde çalışıp, evine geçim parası getirmiştir. Diyarbakır Festivali’nde şarkı söyleyerek adını duyurmayı başaran Mahsun Kırmızıgül, sonrasında düğünlerde şarkı söyleyerek geçimini sağlamıştır.
               

Bir tanıdık vasıtasıyla kendi imkanlarıyla doldurduğu kaseti İstanbul’a gönderen sanatçı 1984 senesinde Güneş Plak’tan çağrılmıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde şan eğitimi almıştır. Kadim Dostum, Aşkın Dili Yok, Babalar ve Evlatlar, Hayat Devam Ediyor, Benim İçin Üzülme, Başrolde Aşk ve Hayat Devam Ediyor filmleriyle gündeme gelen sanatçı son çektiği Mucize filminin galasını Gaziantep’te yapmasıyla da tekrar büyük ilgi görmüştür.


O SAHNELER İÇİN KÖY BOŞALTILDI

Önce şarkıcılığı sonra oyunculuğu daha sonra hem senaristliği ve yönetmenliği ile başarısına başarı katan sanatçı yeni filmi Mucize için öyle bir şey yaptı ki.. Mahsun Kırmızıgül bir oyuncunun çırılçıplak yer aldığı o sahne için bir köy boşaltıldı. 

Yönetmen Mahsun Kırmızıgül çekimleri Kars’ta devam eden yeni filmi ‘Mucize’nin setinde ilginç bir olaya imza attı. Filmde Aziz karakterini canlandıran Mert Turak'ın senaryo gereği köyün içinde çırılçıplak koşması gerekiyordu. Bunun için muhtarla konuşan Kırmızıgül, karşı taraftan köy heyetine bu durumu aktaracağı yönünde yanıt aldı. Köy heyetinin aldığı karar ise bir hayli ilginçti. 

Köyde yaşayan kadınlar ve çocukların bir günlüğüne yakın köydeki akrabalarına gönderilmesi kararlaştırıldı. Alınan karar caminin hoperlörlerinden yapılan açıklamayla duyuruldu. Çekim günü de köyde yaşayan 159 kadın ve çocuk, bir günlüğüne 'setten' uzaklaştırıldı. 

İstanbul Devlet Tiyatrosu sanatçısı olan Mert Turak, Mahsun Kırmızıgül'ün  yeni bombası olarak lanse ediliyor. 

O sahne için köyü boşalttılar 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270