Öne Çıkanlar kara para aşk gündem ırak kaza yınca evcimik ios 7

Kutsi için tam 60 yıllık hapis kapıda //kimdir?

Türkiye'nin başarılı şarkıcı ve oyuncularından olan Kutsi'nin resmi belgelerde sahtecilik yaptığı ve rüşvet teklif ettiği sebeplerden ötürü 21 yıl ile 60 yıl arasında hapis cezası isteniyor. Sahte raporlarla devleti kandırmaya çalışan Kutsi ve 30 kişi hakkında iddianameler hazırlandı.

Kutsi için tam 60 yıllık  hapis kapıda //kimdir?

 Güzel gözleri, derinden etkileyen sesi ile genç kızların hayran olduğu başarılı şarkıcı ve oyuncu Kutsi'nin başı 60 yıllık hapisle dertte. Sahte çürük raporu kullandığı belirtilen Kutsi'nin devleti kandırmak ve rüşvet teklif etmek suçlarından belgede sahtecilik ile birlikte 21 yıldan 60 yıla kadar hapsi istenmekte. Ünlü şarkıcının başı bir süre ağrıyacak gibi görünüyor. 

Aldığı raporların ruh sağlığı bozukluğundan dolayı verildiğini ifade eden şarkıcı "Bana konulan psikolojik ve ruhsal bozukluğa, henüz 14 yaşımda iken tanısı konulan 'Stevens Johnson Sendromu' etkili olmuştur. Bu hastalık nadir görülen ve ölümcül sonuçlar doğurabilen bir sendromdur. Sahte olduğu iddia edilen raporlarda 10 doktorun imzası vardır. Haşmet Işıklı dışında diğer doktorların hiçbirisinin ceza davası yoktur" dedi.

Şarkcı avukatı aracılığı ile mahkemeye 'Lekelenmeme hakkım çiğnendi' sözlerinin yazılı olduğu bir dilekçe göndererek, hakkında çıkan rüşvet ve resmi belgede sahtecilik iddiasının asılsız olduğunu belirtti.
3 sevk geciktirme raporunun da 10 uzman doktor tarafından onaylanarak imzalandığı gerçek raporlar olduğunu öne sürdü.
Şarkıcının avukatı Sabahattin Güman ise yaptığı açıklamada Kutsi’ye verilen 20 Aralık 2006, 26 Aralık 2007 ve 16 Ocak 2009 tarihli raporların onun ruhsal sağlığının bozukluğu nedeniyle aldığı gerçek raporlar olduğunu belirtti.
İddianamede yer alan açıklamaya göre çete ile irtibatlı olan Kutsi’nin askerlik görevini yerine getirmemek için “depresif bozukluk” tanısı ile ard arda 3 kez çürük raporu aldığı öne sürüldü. Bunun üzerine hakkında yapılan soruşturma kapsamında ünlü şarkıcıya 21 yıldan 60 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Sahte çürük raporu soruşturması kapsamında ünlü şarkıcı Kutsi’nin de aralarında bulunduğu 30 kişi hakkında 2015 yılında iddianame hazırlanmıştı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270