Öne Çıkanlar haber ios 7 aile hekimliği kara para aşk levent kırca

Kız sıfır beden değil olduğu gibi doğal bu yüzden...

Show Tv ekranlarında yayınlanan İlişki Durumu Karışık beklemediği bir ilgi gördü. Dizi kısa süre sonra yayından kaldırılır denilmişti ama dizi reyting rekorları kırıyor. Dizideki baş rol oyuncusu hiç şüphesiz oldukça doğal ve bir çok dizi de gördüğümüz genç oyuncular gibi olmaması da oldukça dikkat çekti.

Kız sıfır beden değil olduğu gibi doğal bu yüzden...
 Bence haftanın reyting yarışında en zor günü cumartesi. Çünkü neredeyse aynı izleyici grubunun tüm dizileri aynı gün arz-ı endam ediyor. Show TV’de ekrana gelen İlişki Durumu Karışık, Star TV’de yayınlanan Çilek Kokusu, Fox TV’de Kiraz Mevsimi ve Atv’de Kertenkele dizileri aynı kitleyi paylaşmaya çalışıyor. Kanal D’de Güllerin Savaşı, Samanyolu TV’de Sungurlar, TRT 1’de Seksenler geriye kalan televizyon izleyicisini paylaşıyor. En büyük yarış gençlik dizileri arasında yaşanıyor. İlişki Durumu Karışık’ta Can ve Ayşegül arasındaki çekişmeli aşk birkaç haftadır Kiraz Mevsimi’ndeki Öykü Ayaz aşkını da, Çilek Kokusu’ndaki Aslı Burak aşkını da ciddi anlamda reyting de hezimete uğratıyor.

Mesele güzellik değil doğallık
Bu üç dizinin izleyici kitlesini daha çok 12-19 yaş grubu oluşturuyor. Peki, İlişki Durumu Karışık neden diğer dizilerden daha fazla izleniyor? Bana kalırsa en büyük nedeni, Çilek Kokusu ve Kiraz Mevsimi’ne göre daha fazla komedi vaat ediyor olması... Ayşegül’ün Öykü ve Aslı’ya göre daha doğal bir karakter olması da etkiliyor. Güzel görünmek, incecik olmak gibi bir derdi yok. Hatta yemek yeme konusunda tüm karakterle yarışabilir. Merak duygusu işin en büyük destekleyicisi... Hep güzel kızların yakışıklı erkeklerle olmasına alışık olduğumuz diziler izliyoruz. Ayşegül’e çirkin demek istemiyorum ama prototip kadın algısını siliyor. Kısa boylu, sıradan kadın olarak karşısında Biscolata erkeği gibi duran bir oyuncuyu ve yapımcıyı peşinden koşturuyor. Bu da her genç kızın umudunu artırıyor. Kısacası, Ayşegül mesele güzellik değil doğallık diyor.
Evli ve Öfkeli’de de doğallık kazanıyor
Pazar akşamları Evli ve Öfkeli’yi izlemeyi seviyorum. Dört kadının kendilerini aldatan kocalarına karşı ayakta kalma mücadeleleri hem eğlenceli, hem de sürükleyici bir tarzla anlatılıyor. Tüm kadın karakterlere fazlasıyla inanıyorum ama en çok Dilek’i seviyorum. Çünkü Dilek diğer üç karakterin dengesizlik dengesi. O kadar doğal ve Türk bir karakter ki, her şeye rağmen saflığını kaybetmemiş. Diğer üç kadının tüm uçluklarına karşı denge unsuru ama kendi hayatının dengesizi. Dilek’te tıpkı İlişki Durumu’ndaki Ayşegül gibi sinirini yemek yiyerek çıkarıyor. Tüm Türk kadınları gibi... Nasıl göründüğüyle hiç ilgilenmiyor. Ama doğallığıyla izleyiciye hem çok yaklaşıyor, hem de eğlendiriyor. Ayça Ertutan müthiş bir performans sergiliyor. Emeğine sağlık! 
gazetevatan

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283