Öne Çıkanlar yozgat istihbarat haber haberi 29 ekim

Hergün şehit verdiğimiz şu günlerde Kutsi askere gitmemek için...

Ünlü sanatçı Kutsi’nin, rüşvet ve resmi belgede sahtecilik suçlarından 21 yıldan 60 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanması isteniyor. Sık sık magazin gündeminde yerini alan Kutsi bu kez şok eden bir haber ile gündem oluşturdu.

Hergün şehit verdiğimiz şu günlerde Kutsi askere gitmemek için...
 Sevgilisi ile eşi arasında gel gitler yaşadığı haberleri ile gündem oluşturan Kutsi bu kez çürük raporu ile gündem geldi. İddiaya göre Kutsi askere gitmemek için çürük raporu aldı. 

 Sahte çürük raporu soruşturması kapsamında aralarında şarkıcı Kutsi’nin de bulunduğu 30 kişi hakkında 2015 yılında iddianame hazırlanmıştı. İddianamede Kutsi’nin çete ile irtibata geçerek askere gitmemek için ‘depresif bozukluk’ tanıları ile birer yıl arayla 3 kez sevk geciktirme raporu aldığı kaydedildi. Kutsi’nin avukatı Sabahattin Güman’ın iddiasına göre 20 Aralık 2006, 26 Aralık 2007 ve 16 Ocak 2009 tarihlerinde verilen ve sahte olduğu iddia edilen sevk geciktirme raporları, Kutsi’nin ruhsal sağlığının bozukluğundan kaynaklı verilmiş gerçek raporlar. Üç rapor da uzman doktorların tamamının oy birliği ile alındı ve 10 doktor tarafından imzalandı. Kutsi avukatı Güman aracılığı ile mahkemeye gönderdiği dilekçede ‘Lekelenmeme hakkım çiğnendi’ dedi ve rüşvet ve resmi belgede sahtecilik iddiasının delilsiz olduğunu ifade etti. Kutsi’nin rüşvet ve resmi belgede sahtecilik suçlarından 21 yıldan 60 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanması isteniyor Sevk geciktirme raporlarının, kendisinin ruh sağlığı bozukluğundan (depresif bozukluk) kaynaklı verilmiş gerçek raporlar olduğunu ifade eden Kutsi, “Bana konulan psikolojik ve ruhsal bozukluğa, henüz 14 yaşımda iken tanısı konulan ‘Stevens Johnson Sendromu’ etkili olmuştur. Bu hastalık nadir görülen ve ölümcül sonuçlar doğurabilen bir send-romdur. Sahte olduğu iddia edilen raporlarda 10 doktorun imzası vardır. Haşmet Işıklı dışında diğer doktorların hiçbirisinin ceza davası yoktur” dedi. 

Kutsi’nin avukatı
Sabahattin Güman, müvekkilinin geçmişi araştırılmadan alınan bu üç raporun sahte olduğunu iddia etmenin ‘lekelenmeme hakkına’ aykırılık oluşturduğunu öne sürdü. Kutsi’nin iddianamede rüşvet ve resmi belgede sahtecilik suçlarından da 21 yıldan 60 yıla kadar hapis istemiyle yargılanması isteniyor. Kutsi’nin de aralarında bulunduğu 31 şüpheli hakkında hazırlanan iddianamede emekli Tabip Albay Dr. Haşmet Işıklı hakkında ise 302 yıla kadar hapsi isteniyor.

20-30 bin dolara sahte çürük raporu iddiası İddianamede Kutsi’ye verilen raporlar incelendiğinde içeriğinde ve sürecinde hiçbir değişiklik yapılmadığı anlatılıyor. Kutsi’nin en son heyet raporunda ‘askerlik yapmaya elverişlidir, komando olamaz’ raporu aldığı halde 25 Kasım 2010 tarihi itibarıyla bakaya olarak arandığı bildirildiğinden daha önceki almış olduğu raporları da askerlikten kurtulmak amacıyla aldığı iddia ediliyor. İddianamede askerlikten kurtulmak isteyen şüphelilerin 20-30 bin dolar karşılığı sahte çürük raporu aldırdıkları öne sürülüyor.

Stevens Johnson nedir

Stevens-Johnson Sendromu cilt ve mukoza zarının ilaç veya enfeksiyona karşı ciddi şekilde reaksiyon gösterdiği bir rahatsızlık. Gribe benzeyen belirtilerle başlayan hastalık, cildin üst katmanının ölerek dökülmesi ve ağrılı kırmızı veya morumsu kızarıklıklar olarak görülüyor.


KUTSİ EŞİNDEN BOŞANDI

 Feyza Çıpa kimdir? Kutsi uzun süredir işiyle değil özel hayatıyla gündemde yerini alıyordu. Bugün ise boşandığı haberi ile gündem oluşturdu. Kutsi eşine ihanet ile gündeme geldi aylarca bu yüzden eşinden ayrılmak istediği iddia edildi. Eşi Sinem Hanım ile yaşananlara sünger çekip yeniden başladılar ama olmadı. Feyza Çıpa ve Kutsi aşkı devam mı ediyor? Kutsi Feyza Çıpa yüzünden mi ayrıldı?

Kutsi Feyza Çıpa yüzünden mi boşandı? Feyza Çıpa ve Kutsi aşkı aylar önce gündeme gelmiş ve bu yüzden Kutsi'nin yuvasını yıkmak istediği söylenmişti. Kutsi konuyla ilgili açıklama yapmadı ama sonrasında hamile olan eşine dönmüştü. Yakışıklı şarkıcı ve oyuncu Kutsi sesiz sedasız boşandı. Bu durumda Feyza Çıpa'nın ismi hemen gündeme geldi. Feyza Çıpa kimdir?

  Makaron'dan Gülşen Yüksel'in haberine göre; Şarkıcı Kutsi, 8 yıllık flörtün ardından 2008’de evlendiği Sinem Bayraktutar’la Bodrum Adliyesi’nde sessiz sedasız boşandı. Anlaşmalı olarak evliliklerini bitiren çiftin davası 5 dakika sürdü. 
Çiftin 6 yaşındaki kızı Ceylin Ada ile 5 ay önce dünyaya gelen Lila’nın velayeti anne Bayraktutar’a verildi.Eşinden kendisi için maddi talepte bulunmayan Bayraktutar adliyeden Kutsi’yle el sıkışarak ayrıldı.

 Kutsi’nin ismi bir süredir “Huzur Sokağı” dizinin setinde tanıştığı Feyza Çıpa ile anılıyordu. Bayraktutar bu söylentiler üzerine boşanma davası açmak istese de Kutsi ayrılığa yanaşmamıştı.

Sinem Bayraktutar eşi Kutsi’nin ihanetinin ardından geçen yıl şunları söylemişti: “Kutsi daha önce de bana ihanet etti. Kutsi’yi ve Feyza’yı (Çıpa) suçlamıyorum. Burada tek suçlu benim, ikinci kez affettim.

Bu aşka, evliliğe 15 yılımı verdim. Bir erkek hamileyken eşini terk edebiliyorsa her an herkesi bırakabilir.”


Kutsi küçük kızı Lila doğmadan önce eşi Sinem Bayraktutar'la barışmış çift daha sonra tekrar ayrılmıştı.FEYZA ÇIPA KİMDİR?

24 Mayıs 1985 İstanbul doğumlu.Bahçelievler lisesi mezunu. Anadolu Üniversitesinde Açıköğretim İşletme mezunudur.Başkent İletişim Bilimleri Akademisinde eğitim almıştır.Duru Tiyatro Workshoplarına katıldı.

Ayrıca Miss Turkey 2007 Türkiye 3. güzeli olmuştur.


-2008 yılında Star Tv' de Baba Ocağı dizisinde Özge karakterini canlandırdı.-2009 yılında da Fox Tv'deUygun Adım Aşk dizisinde 2 bölüm rol aldı oradada Merve karakterini canlandırdı.
-2010 yılında Fox Tv'de Arka Sıradakiler dizisinde Filiz rolünü canlandırdı.
-2011 yılında TRT'de Mavi Kelebekler dizisinde Saşa Soldo rolünü canlandırdı.
-2012 yılında Show Tv'de Hababam Uzay dizisinde Gözde rolünü canlandırdı.
-2012 yılında Atv'de Huzur Sokağı Dizisinde Ülker Rolünü canlandırıyor.


Baba Ocağı dizisinden rol arkadaşı olan Selim Gülgörenin 2009 yılında Dert adlı klibinde oynadı.

2007 yılında Kanal D ' de Beyaz Show programına katıldı.
2009 yılında Kanal Türk'te Uçuş Keyfi programına katıldı.
2009 yılında Atv 'de Mavi Şeker programına katıldı.
2010 yılında Fox'ta Çarkıfelek programına katıldı.

2011 yılında Tnt'de Model Boats yarışmasında yarıştı.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283