Öne Çıkanlar kara para aşk gündem ırak kaza yınca evcimik ios 7

Hasta yatağında hayata tutunmaya çalışan ünlü sanatçı....

Geçtiğimiz aylarda kanser olduğu haberlerinin gündeme gelmesinden sonra Naşide Göktürk hasta yatağında albüm hazırlığına girdi. Naşide Göktürk kanser hastalığının dördüncü evresinde olmasına rağmen hayata tutunmaya çalışıyor.

Hasta yatağında hayata tutunmaya çalışan ünlü sanatçı....
Yaptığı şarkılar ile hafızlara kazınan Naşide Göktürk son günlerde kötü günler geçiriyor. Naşide Göktürk kansere yakalandı. Akciğer ve pankreas kanseri ile savaş veren ünlü sanatçı hasta yatağında albüm hazırlığına girdi.

90’lı yıllarda adını duyuran ve bir süredir kemoterapi tedavisi gören Göktürk’e Sezen Aksu ve Şehrazat gibi isimler destek verdi. Şarkıcı, albümünde Ahmet Kaya klasiği ‘Ağladıkça’yı da söyleyecek

Akciğer ve pankreas kanserine yakalanan şarkıcı Naşide Göktürk, sevenlerine hatıra bırakmak için yeni albüm çalışmasına başladı. 1990’lı yıllarda, ‘Yüreğim Rehin’ ve ‘Sakın Ha’ şarkılarıyla adından söz ettiren 50 yaşındaki şarkıcı için ünlü isimler de yeni albümünde destek veriyor.

Dördüncü evrede

Kemoterapi tedavisi gören ve hastalığının dördüncü evresinde olmasına rağmen albüm çalışmasına başlayan Göktürk’e, ilk olarak Sezen Aksu, Niran Ünsal ve Gülten Kaya’dan destek geldi. Göktürk’ün hastalığıyla yakından ilgilenen Aksu, ‘Aramıza Yollar’ şarkısını Göktürk’e verdi.

Kendi şarkıları da var

Bütün geliri Göktürk’e bırakılacak albüm için Aksu, Kral Grubu’nun medya sponsoru olacağını açıkladı. Albümün ilk klibini de hiçbir ücret talep etmeden Yekta Özbilen çekecek.

Nü Müzik’ten çıkacak yeni albüm için stüdyoya giren Göktürk, Niran Ünsal’dan ‘Nasip Değilmiş’, Ahmet Kaya’nın, ‘Ağladıkça’, Kadir Tupucu’dan, ‘Dinle’ ve Şehrazat’tan ise ‘Tanıma’ şarkılarını seslendirecek. Göktürk, albümde ayrıca kendi bestesi olan, ‘Yüreğim Rehin’ ve ‘Galiba’ parçalarını da söyleyecek. 

Akciğer ve pankreas kanserine yakalanan Naşide Göktürk, sevenlerine hatıra bırakmak için albüm çalışmasına başladı. 

Milliyet

Naşide Göktürk'ten 'hatıra albümü'

NAŞİDE GÖKTÜRK KİMDİR?

  

Dinleyenen gönül telini sesiyle titreten ve adını bilmese bile dinleyenlerin sesini kesin tanıdıkları ünlü santçı Naşide Göktürk'ün sevenlerini üzen bir haber ortaya çıktı. Ünlü sanatçının kanser olduğunu öğrenen hayranları hayal kırıklığı ve şok yaşadılar.

Ünlü sanatçı Naşide Göktürk sevenlerine üzücü bir haber verdi. Sosyal medyadan açıklayan Göktürk'ün arkadaşı kanser teşhisi konuduğunu twitter'dan açıkladı. Uzun süredir gözlerden uzak bir yaşam süren sanatçıya geçtiğimiz günlerde kanser teşhisi kondu. Haberi, Göktürk'ün yakın arkadaşı Onur Akay Twitter üzerinden duyurdu.

Onur Akay sayfasına "Değerli sanatçımız Naşide Göktürk, 27 Temmuz’da kanser olduğunu öğrenmiş ve kemoterapi tedavisine başlıyor. Ciğer ve pankreas savaşına başlıyorum diyen Naşide, sevenlerine ise, 'bana kıyarak yaşamayın' diyor.  Ben hiç üzülmedim çünkü, sesi gibi kendisi de güçlüdür ve bu illeti yenecek inşallah." notunu düştü.

Naşide Göktürk kimdir?

Naşide Göktürk (d. 1 Nisan 1965), şair, söz yazarı, besteci, yorumcu. Daha çok ilk albümüne adını veren "Yüreğim Rehin" adlı şarkısıyla tanınır. Çocukluk ve gençlik yıllarını Büyükada'da geçirdi. Yazmaya okul yıllarında başladı. Bir süre muhasebecilikle uğraştı. Ankara'da bir kafe işletti. 1990'lı yılların ortalarında ilk albümünü çıkarttı.

Yayınları
Kitapları
Sesimi Ateşe Verdim
Son Çaylar
Yüreğim Rehin
Mavi Mavi Sevdim Seni
Tül Gibi
Pırlanta Peri
Savrulurken Seni Buldum
Albümleri

Yüreğim Rehin
Yüreğim Hâlâ Rehin
Kan Kırmızı
Kimsem Yok
Unutmak İstiyorum

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270