Öne Çıkanlar android 6 ios 7 haber haberler gündem

Erkekler en çok onu arzuluyor O ise...

Yapılan bir ankette Yaşayan En Seksi Kadın olarak seçilen ünlü oyuncu Emilia Clarke oyunculuğu kadar güzelliği ile göz kamaştırıyordu bu saatten sonra da en seksi yıldız olarak anılacak. 28 yaşında gececik bir oyuncu olduğu halde büyük bir başarı sergiliyor.

Erkekler en çok onu arzuluyor O ise...

 Game Of Throne isimli dizinin başrol oyuncusundan olan Emila Clarke 28 yaşında olmasına rağmen oyunculukta muhteşem bir başarı sergiliyor. O güzelliği ile göz kamaştırırken aynı zamanda en çok arzulanan isim oldu. Emila Clarke erkeklerin en çok arzuladığı isim olarak seçildi. GQ isimli derginin yaptığı ankette Yaşayan en Seksi kadın seçildi.

  Game Of Thrones'in güzel oyuncusu Emila Clarke henüz 28 yaşında ve öyle bir ünvan aldı ki listedeki herkesi geride bıraktı. Emila Clarke geçtiğimiz yıl yılın kadını seçildi bu yılda Yaşayan En Seksi Kadın olarak tahta oturdu. Oyunculuğu kadar güzelliği ile de göz kamaştıran Clarke yaşayan en seksi kadın...

 Milyonlarca izleyicisi olan Game Of Thrones'in yıldızı Emila Calerk'e GQ dergisinin yaptığı bir ankete göre Yaşayan En Seksi Kadın ünvanını aldı. Güzelliği ve çekiciliği ile göz dolduran genç oyuncu kısa sürede hem Yılın Kadını hem de Yaşayan En Seksi Kadın ünvanını aldı.

 Dünyanın en çok izlediği dizisi Game Of Thrones'in güzel oyuncusu Emilia Clarke yapılan bir ankette Yılın Kadını seçilmişti güzel oyuncu şimdi de Yaşayan En Seksi Kadın olarak seçildi. Güzelliği ile göz dolduran Clarke seski ile de en çok arzulanan kadın seçildi.

En çok izlenen dizi Game Of Thrones 'in güzel oyuncusu Emilia Clarke 28 yaşında olmasına rağmen önce yıldın kadını ardından da Yaşayan En Seksi Kadın seçildi. Game of Thrones dizisinde yer alan İngiliz oyuncu Emilia Clarke, daha önce GQ tarafından ”Yılın Kadını” seçilmişti. Şimdi de ”Yaşayan En Seksi Kadın” unvanını aldı. Esquire dergisi, Emilia Clarke’ı yaşayan en seksi kadın ilan etti. 28 yaşındaki oyuncu, Game of Thrones dizisinde Daenerys Targaryen (Khaleesi) karakterini canlandırıyor. 

Esquire dergisinin editoryal projelerinin direktörü Lise Hintelmann, Emilia Clarke’a ‘seksi kadın’ unvanının çok yakıştığını söylüyor:


Game of Thrones dizisinde yer alan İngiliz oyuncu Emilia Clarke, daha önce GQ tarafından ”Yılın Kadını” seçilmişti. Şimdi de ”Yaşayan En Seksi Kadın” unvanını aldı.EMİLİA CLARKE KİMDİR?

Emilia Clarke (d. 26 Ekim 1986)[1], İngiliz televizyon ve sinema aktrisi. Home Box Office kanalında yayınlanan Taht Oyunları dizisindeki "Daenerys Targaryen" karakteri ile tanınmıştır.

Emilia Clarke, İngiltere'nin Londra şehrinde doğdu ve Berkshire kontunda büyüdü. Babası bir tiyatroda ses mühendisi, annesi iş kadınıdır. Erkek kardeşi ise bir üniversitede politika okumaktadır. Clarke'ın oyunculuğa ilgisi, daha üç yaşındayken babasının çalıştığı tiyatrodaki Show Boat müzikalini izledikten sonra başladı. İlk olarak Oxford St. Edward Okulu, ardından Rye St.Antony Lisesini bitirdi. 2009 yılında Drama Centre London Üniversitesi'nden mezun oldu.

Oyunculuk kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]
Oyunculuğa ilk başladığı yıllarda irili ufaklı birçok projede rol aldı. Televizyondaki ilk rolü ise 2010 yılında Türkiye'de de gösterime giren Dinozor Saldırısı (Triassic Attack) filmindeki "Savannah" karakteriyle olmuştur. Bu filmden sonra Screen International dergisi onu geleceğin İngiliz yıldızı "UK Stars Of Tomorrow" olarak değerlendirmiştir.

2010 yılında George R. R. Martin'in "A Song of Ice and Fire" kitabından uyarlanan Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisinde Daenerys Targaryen rolüyle karşımıza çıkmıştır. Dizinin oyuncu seçmelerinde Tamzin Merchant'ın yedeği olarak kalmasına karşın açıklanmayan sebeplerden dolayı bu oyuncunun yerine rol almaya başlamıştır. Aldığı olumlu eleştiriler sayesinde dizinin ikinci sezonunda da bulunmaktadır. Clarke, Daenerys Targaryen rolüyle Ewwy ödüllerinde drama dalında 2011 En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (2011 EWwy Award for Best Supporting Actress) ödülüne layık görülmüştür.
Game of Thrones Konusu Nedir? 
Dizi 9 büyük aileden oluşan ütopik bir kıtadaki üstün gelme mücadelesini anlatıyor. Bu hanedanlıklardan dizinin başında en etkin olanları;

1- Baratheon Evi
Haritanın güneyi aynı zamanda ortasındaki beyaz yerde yani Kralın Şehrinde Westeros'un yöneticisi olan hanedir. Sancakları sarı renk üzerinde şahlanan geyiktir.
Deyişi Ours is the Fury (Bizimki Öfkedir!)'dir.

2- Stark Evi
Krallığın en kuzeyindeki hanedir. TopraklarınaWinterfell (Kışbarı) denir. Krallığın içine düşmüş olduğu savaşta Baratheon Hanesine destek olmuş ve onun Demir Tahtı ele geçirmesinde büyük rol oynamıştır. Deyişi Winter is Coming (Kış Geliyor)'dir. Sancakları Bozkurttur.

3- Lannister Evi
Krallıktaki en zengin ailedir. Asıl deyişi Hear me roar (Kükreyişimi Dinle) olsa da daha çok A Lannister always pays his debts (Bir Lannister daima borcunu öder) sözü ile tanınırlar. Sancakları kızıl üzerine altın renkli kükreyen aslandır.

4- Targaryen Evi
Krallığın eski hakimi olan hanedir. Kralları öldürülüp tüm hane üyeleri kıtadan sürülmüştür. Bu nedenle dizinin ilerleyen bölümlerine kadar Targaryenler dar denizin ötesindeki topraklardan anayurtlarına dönme ve Demir Tahtı geri alma çabasındadır.

Deyişi Fire and Blood (Ateş ve Kan)'dır. Bir efsane olan ejderhalar bu krallığın emrinde yüzlerce yıl kalmıştır. Sancaklarında da kızıl 3 başlı ejderha vardır.

5- Greyjoy Evi
İlgi çekici hanelerdendir. Demir Adalar adı verdikleri adalarda yaşarlar. Onlara göre her demir adalı bir düzine ana kıtada doğmuşa bedeldir. Savaşçı ruhlu bir hanedir ve deyişleri de buna uygun olarak We Do Not Sow (Ekin Ekmeyiz)'dir. Sancakları altın renkli denizanasıdır.

Diğer haneler de dizide yer almalarına karşın özellikle başlarda fazla etkin değillerdir. Şimdilik bu 5 hane ve birbirleriyle olan ilişkilerini çözmeye çalışmak en güzelidir. 

Kapanış
Ne yalan söyleyeyim favori hanem dizinin başında Stark Hanesiydi. Çünkü bu diziyi de iyinin finalde kötü adamların kıçını tekmeleyip krallığı ele geçireceğini türden bir dizi sanmıştım. Ancak ilerleyen bölümlerde fark ettim ki bu dizide iyi diye birşey yok. Her hane kendi iyiliğine çalışıyor. Hatta zengin diye aşağıladığımız(?) Lannisterlar bile insana sempatik geliyor. Katı kalpli Baratheon Hanesinin atılganı Stannis'i Demir Taht'ı almak için girmiş olduğu savaşta destekliyoruz. 10 dakikalık bir savaş sahnesinin sonunda fark ediyoruz ki kaskatı kesilmişiz!

Bence Game of Thrones gelmiş geçmiş en güzel dizidir ve izlerken geçirilecek zaman asla kaybedilmemiştir. İlerleyen günlerde tekrar birlikte olmak üzere. Umarım size ana hatlarıyla diziyi anlatabilmiş ve merağınızı dindirmişimdir.

Anahtar Kelimeler:
Emilia Clarke

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270