Öne Çıkanlar haber haberi haberleri sneijder ahberler

Dünyaca ünlü yıldız Konya'ya geliyor hemde Mevlevilik için...

Dünya'nın en beğenilen oyuncularından Morgan Freeman Konya'ya geliyor. Mevlana'nın şehri olan Konya 'ya Mevlevilik tarikatını konu alan bir belegesel için Konya'da çekim yapmaya geliyor.

Dünyaca ünlü yıldız Konya'ya geliyor hemde Mevlevilik için...
 Morgan Freeman kimdir? Hollywood yıldızı Morgan Freeman, "Evrenin Sırları" adlı belgesel serisi için Türkiye'ye geliyor. Freeman, Mevlevilik tarikatını konu alan bölüm için Konya'da çekim yapacak.

Oscar'lı sinema efsanesi Morgan Freeman, hem yapımcılığını hem de sunuculuğunu üstlendiği belgesel için Türkiye'ye geliyor. Amerikalı aktör, 7'nci sezonu yayınlanan "Through The Wormhole with Morgan Freeman" ( Morgan Freeman ile Evrenin Sırları) adlı belgeselin yeni bölümü için Konya'da çekim yapacak. Türkiye'ye yarın gelecek olan Freeman, Konya'da doğan ve dünyanın en çok bilinen tarikatlarından biri olan Mevleviliği araştıracak.

SIRLARIN PEŞİNDE

Morgan Freeman, belgeselde daha önce "Evrende yalnız mıyız? Başka gezegenlerde hayat var mı? Nereden geldik?" sorularına yanıt aramış, NASA ve özel şirketlerin son çalışmalarıyla akademisyen ve araştırmacıların teorilerini ekrana taşımıştı.


Morgan Freeman'ın Türkiye'deki ilk durağı İstanbul olacak. Amerikalı aktör, İstanbul'dan Konya'ya geçecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270