Öne Çıkanlar alevilik eylül ayı zonguldak TRT web tv 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajları nelerdir

DENİZ AKKAYA: ‘GEÇTİĞİMİZ RAMAZAN AYINDA ‘İTİKAF’A GİRMEK İSTEDİM’

Deniz Akkaya, Esra Elönü’nün hazırlayıp sunduğu ‘Arafta Sorular’ programına konuk oldu. Maneviyattan siyasete, sosyal medyadan sanata pek çok konunun konuşulduğu programda HDP propagandası yapan sanatçıları eleştiren Akkaya, iktidar nefreti yüzünden körü körüne HDP propagandası yapıldığını söyledi.

DENİZ AKKAYA: ‘GEÇTİĞİMİZ RAMAZAN AYINDA ‘İTİKAF’A GİRMEK İSTEDİM’Ülke TV’de  Esra Elönü’nün hazırlayıp sunduğu ‘Arafta Sorular’ın’ bu haftaki konuğu eski manken Deniz Akkaya oldu. Esra Elönü ile birlikte sanattan siyasete pek çok alanda görüşlerini paylaşan Deniz Akkaya kendi arafını anlattı. Akkaya, Cumhurbaşkanını beğendiği için yandaş ilan edildiğini söyledi. Sanat dünyasında yaşanan hızlı dönüşleri de samimi bulmadığını belirten Akkaya, ibadete yaklaşımı hakkında bilgi verdi. İbadetin gizli olması gerektiğini belirten Akkaya, bazı günler Eyüp Sultan Camii’ne giderek ibadet ettiğini söyledi. Eski manken, HDP propagandası yapan ‘beyaz Türkleri’ samimi bulmadığını belirtti.

‘Oy kullanın’

‘Seçime sayılı günler kala ülkenin içerisinde bulunduğu sosyolojik durumu nasıl değerlendiriyorsunuz?’ sorusuna ‘Oy verecek bir vatandaş olarak belli fikirlerim var ancak mevcut kutuplaşmadan rahatsızım.’ diyen Deniz Akkaya yaşanan terör saldırıları karşısında sosyal medyada ‘Biz kardeşiz’, ‘Biz bölünemeyiz’ sloganları atmak yerine fikirlerin sahada beyan edilmesi gerektiğini, bunun en güzel yönteminin de oy kullanmak olduğunu söyledi. 

Akkaya, ‘Siyasi görüşleriyle taban tabana örtüşmesem de bir lider, bir hatip olarak Cumhurbaşkanımızı beğeniyorum. Bunu geçen programımızda da ifade etmiştim. Pek çok kişi bunun üzerine beni ‘yandaş’ olmakla suçlamıştı. Fikirlerin özgürce beyan edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Hayat görüşü bir gün öyle, bir gün böyle olmaz. Bir anda keskin virajlar alarak medyada yer alan kişilerin samimiyetsiz olduğunu düşünüyorum’ dedi. 

‘Şöhret mağduru binlerce insan var’

Türkiye’deki reality show artışını değerlendiren Akkaya, ‘Sanat camiasında söyleyecek sözü, derdi olmayan insanlar magazini bir araç olarak kullanıyor. Ben bu tarz ünlülerin zamanla eriyip gittiğini gördüm. Gazetelerin magazin sayfalarında lüks mekânlarda fotoğrafları çekilen ama ne iş yaptığını bilmediğimiz insanlar var. Ün eğer onu doğru taşıyamıyorsanız kendi başına büyük bir hastalıktır. Neden televizyonlarda birçok reality show programları var? Çünkü sıradan insanlar ünlü olmaya çalışıyorlar. Ancak program bitip kameralar kapandığında milyonlarca kişinin tanıdığı o kişi aramıza yeniden karışıyor ve haliyle psikolojik bir buhran yaşıyor. Ne yazık ki şöhret mağduru binlerce insan var.’ şeklinde konuştu.

‘Bazı sabahlar Eyüp Sultan Camii’ne giderek namaz kılıyorum’

Akkaya, ‘Maneviyatı ekran önünde yaşamak istemiyorum. Yalnız kalarak maneviyatıma sığındığım zamanlar oluyor. Dinin bilimsel boyutlarını anlatacak insanların sayısının artmasını istiyorum. Ekranlarda akla, bilime, ilime girmiş bilgiler verilmeli. Dini basite indirgeyen bir zihniyeti ekranlarda görüyoruz maalesef. Din derinlemesine yaşanacak bir olgu. Geçtiğimiz yıl Ramazan ayında itikâfa girmeye hazırlanıyordum. 15 gün kadar bir camide kendimle baş başa kalmak istiyordum ama sonra zihnim bahaneler üretti. Bazı sabahlar Eyüp Sultan Camii’ne gidip namaz kılıyorum. Ama düzenli olarak namaz kılmıyorum. Ayrıca dinler üzerine araştırmalar yapıyorum İslamiyet’in akla ve bilime en uygun din olduğunu düşünüyorum.’ dedi.

Kendisinin hep farklı, acayip ve ne yaptığı anlaşılmayan biri olarak addedildiğini ifade eden Akkaya, ‘Manevi duygularım küçüklüğümden beri aynıydı. Anlattıklarım sonradan oluşmuş bir durumun sonuçları değil’ dedi.

HDP propagandası yapan ‘beyaz Türkler’

Beyaz Türklerin HDP’ye oy vermesini samimi bulmadığını söyleyen Deniz Akkaya, şu değerlendirmeyi yaptı; “Bence sadece körü körüne bir iktidar nefretinden dolayı siyasi olarak HDP propagandası yapan sanatçılar yandaşlık yapıyor. Biz HDP’li değiliz ama kuyruğumuzu kurtarmak için HDP’ye oy atıyoruz mantığında algılanıyor ama böyle bir algı yok. Ben HDP’ye oy atmadım.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270