Öne Çıkanlar ios 7 kara para aşk yılbaşı bilet fiyatları manisa haberler

Cem Yılmaz'ın yeni filmi oynadığı rol yüzünden mahkemelik oldu, Gişeler zirve yapmışken film çekilebilir //kimdir?

Türkiye'nin en tanıdık komedyenlerinden Cem Yılmaz'ın hala vizyonda olan yeni filmi oynadığı bir rol yüzünden mahkemeye taşındı. Gişelerde iyi bir şekilde ilerlerken filmin mahkeme kararıyla vizyondan çekilme tehlikesi bulunuyor. İşte detaylar...

Cem Yılmaz'ın yeni filmi oynadığı rol yüzünden mahkemelik oldu, Gişeler zirve yapmışken film çekilebilir //kimdir?

 Cem Yılmaz'ın yeni filmi İftarlık Gazoz dava ile uğraşıyor. Türkiye'nin usta komedyenlerinden Cem Yılmaz'ın biraz komedi biraz dram kattığı yeni filminde tedbiren durdurulması ve 150 bin lira manevi tazminat davası talebinde bulunuldu. Cibar Kemal rolünün gerçek bir kişiden alıntı olduğunu, küfürbaz ve orucu bozan, alkol kullanan biri olarak kötü gösterilmeye çalışıldığı iddiasıyla dava açılabilir.

’Cibar Kemal’ isimli kişinin Cem Yılmaz tarafından canlandırıldığı belirtildi. ’Cibar Kemal’in gazoz imalatı yapan ve yaptığı gazozları sokaklarda seyyar araba ile satan kişi olarak canlandırıldığı ifade edilen dilekçede, filmin senaryo yazarı Yüksel Aksu’nun kendi yaşam öyküsünü konu aldığı ve 40 yıl öncesinin Ege kasabasında geçtiği belirtildi.

Anadolu Asliye Hukuk Mahkemesi’ne avukatı aracılığı ile dilekçe sunan Kanat, filmin senaryo yazarı ve yönetmeni Yüksel Aksu ile filmin 2 yapımcısı hakkında davacı oldu. Kanat adına avukatının mahkemeye sunduğu dilekçede filmin 1970 yıllarında Muğla’nın Ula ilçesinde geçiyor.

Geçen haftalarda vizyona giren başrolünde Cem Yılmaz’ın oynadığı İftarlık Gazoz filmi davalık oldu. Sinema salonlarında gösterimi devam eden filmin gösteriminin tedbiren durdurulması ve 150 bin lira manevi tazminat talep ediliyor. ’Cibar Kemal’ karakterinin babası olduğunu belirten Yusuf Kanat, filmde babasının gerçeğe aykırı bir şekilde anlatılarak küçük düşürüldüğünü ifade ederek mahkemeye başvurdu. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270