Öne Çıkanlar haberleri haber haberi sneijder gs

Alkol yüzünden 27 yaşında ölen sanatçı öldükten sonra rekora kırıyor!

Alkol yüzünden 27 yaşında ölen sanatçı öldükten sonra rekor kırıyor. Amy Winehouse evinde ölü bulunmuş ve günlerdir konuşulmuştu. Otopsi raporu da oldukça tartışılmıştı. Amy Winehouse öldükten sonra belgesi ile rekor kırıyor.

Alkol yüzünden 27 yaşında ölen sanatçı öldükten sonra rekora kırıyor!
 27 yaşındayken aşırı alkol yüzünden evinde ölü olarak bulunan Amy Winehoue'un hayatı belgesel oluyor. 16 Ekim'de de Türkiye'de boy gösterime girecek olan Amy Winehouse 'un belgeseli şimdiden merak konusu oldu.

Amy Winehouse neden öldü? Dünyaca ünlü besteci ve şarkıcı Amy Jade Winehouse amy adlı belgeseli henüz sinemalara girmeden rekor üstüne rekor kırdı. Dünyaca ünlü sima olan ve popüritesi dünyaca bilinen ünlü saul caz RB bestecisi ve şarkısıcı olan aynı zamanda grammy ödülünede layık

Dünyaca ünlü besteci ve şarkıcı Amy Jade Winehouse amy adlı belgeseli henüz sinemalara girmeden rekor üstüne rekor kırdı. Dünyaca ünlü sima olan ve popüritesi dünyaca bilinen ünlü saul caz RB bestecisi ve şarkısıcı olan aynı zamanda grammy ödülünede layık görülen Amy Jade Winehouse hayatın yaşamı ve kariyeri hakkında anlatılan belgesel16 ekim günü sinemalarda Türkiyede boy gösterecek.
 

Amy Winehouse'un rekor kıran belgeseli "Amy" 16 Ekim'de sinemalarda Yönetmenliğini Asif Kapadia’nın üstlendiği, 27 yaşında trajik bir şekilde yaşamını yitiren Grammy ödüllü sanatçı Amy Winehouse'un hayatını anlatan belgesel “Amy” 16 Ekim'de Türkiye seyircisiyle buluşuyor.
 

Eleştirmenlerden ve izleyenlerden tam not alan belgesel için filmin yapımcıları çok titiz bir çalışma yürüttüklerini belirtti. Belgeseli,  bilinen öyküsünden farklı kılanın ise Amy Winehouse’un hikâyesini anlatma biçimi olduğunu söylediler.“Bu filmin ana unsuru Amy ve onun yazdıklarının hikâyesi” diyen yönetmen Kapadia, “İnsanlar, Amy’nin yazdığı şarkı sözlerinin ve kişiliğinin ne kadar önemli olduğunun farkında olmadı” derken, AMY’nin sevilmeyi isteyen bir kişinin hikâyesi” olduğunu da sözlerine ekliyor. EN ÇOK HASILAT YAPAN BELGESEL

İngiltere tarihindeki tüm belgesel yapımlar içinde ilk haftasında en çok hasılat yapan ve Dünya çapında da 'ilk haftasında en çok hasılat yapan ikinci belgesel' unvanını alan “Amy” 16 Ekim’de sinemalarda.

 

 
AMY WİNEHOUSE BİYOGRAFİSİ
Amy Jade Winehouse, İngiliz soul, caz ve R&B bestecisi ve şarkıcısı. 

 14 Eylül 1983 yılında, kendisiyle aynı müzik sevgisini paylaşan Yahudi bir ailenin ikinci çocuğu olarak, Londra’nın kuzey bölgesindeki Southgate’te dünyaya geldi. Southgate’in banliyö bölgesinde büyüyen ve Alex adında ağabeyi olan Amy’nin babası Mitch Winehouse taksici, annesi Janis Winehouse eczacıydı. Southgate’in varoşlarında büyüyen Winehouse, çoğu caz müzisyeni olan akrabalarının da etkisiyle müzikle ilgilenmeye başladı. Eğitimine Southgate School’da başlayan Winehouse, daha sonra Ashmole School’a gitmek için okulundan ayrıldı.
9 yaşındayken annesi ve babası boşandı. Aynı dönemde babaannesi Cynthia Winehouse Amy'yi sanat okuluna gitmesi için teşvik etmeye başladı.

Babaannesinin de önerdiği Susi Earnshow Theatre School'a başladı ve burada 4 sene boyunca eğitim aldı. Bu sırada çocukluk arkadaşı Juliette Ashby ile Sweet 'n' Sour adında bir rap grubu kurdu ancak grubun ömrü çok da uzun olmadı. Grubu kurduğunda sadece 10 yaşındaydı.

Aykırı kişiliği yüzünden sık sık okul değiştiren Winehouse, Susi Earnshow Theatre School dışında Sylvia Young Theatre School, The Mount School, Mill Hill, BRIT School, Southgate School ve Ashmole School'da eğitim gördü.

13 yaşında ilk gitarına sahip olan Winehouse kendi bestelerini yapmaya başladı. Bu dönemde Bolsha Band adındaki yerel bir müzik grubunda şarkı söylüyordu. Bir sene içinde kendi bestelerini yapmaya başladı. Bu yıllar aynı zamanda Winehouse’un uyuşturucuyla tanışmaya başladığı yıllar oldu.

20 Ekim 2003 yılında, yapımcılığını Salaami Remi’nin üstlendiği albümü “Frank” albümü yayınlandı. Genel olarak caz etkileşimlerinin yer aldığı bu albümdeki bestelerin tamamının yapımında Winehouse’da etkin rol üstlendi. Winehouse, iyi eleştiriler alan bu albümle adından söz ettirmeye başlamış oldu. “Frank” albümü ile 2004 yılında, İngiletere’nin en iyi kadın solisti ödülüne aday oldu. Aynı yıl Ivor Novello beste yarışmasında, en iyi modern beste ödülünü kazandı.

İlk albümün yayınlanmasının ardından yaklaşık 18 ay boyunca beste yapmayan Winehouse, tekrar çalışmaya başlayarak 30 Ekim 2006 tarihinde “Black to Black” albümünü, yine Salam Remi’nin prodüktörlüğünde yayınladı. Bu albüm İngiltere listelerinde farklı zamanlarda bir numaraya çıkarak büyük bir başarı yakaladı. Black to Black albümünün ardından gelen single çalışmalarından “Rehab”, ulusal listelerde 7 numaraya kadar yükseldi. Aynı yıl MTV Müzik Ödülleri’nde gerçekleştirdiği performans sonrası bu şarkı, Time dergisi tarafından 2007 yılında, yılın en iyi on şarkısından biri olarak gösterildi.

8 Ocak 2007 tarihinde, aynı albümün ikinci single çalışması olan “You Know I’m No Good”u yayınlayan Winehouse’a şarkının rap vokallerinde Ghostface Killah eşlik etti.

Albümlerinin Amerika Birleşik Devletleri’nde yayınlanmasının ardından, uluslararası ünü daha da artan Winehouse, bu ülkede yakaladığı başarı ile bir ilke imza atarak, gelmiş geçmiş en iyi çıkış yapan yabancı kadın vokal olarak nitelendirildi.

Kendine has saç ve kıyafet stili, Karl Lagerfeld gibi moda tasarımcılarına ilham kaynağı oldu. Şarkıcının uyuşturucu ve alkol bağımlılığı sorunları, 2007'den ölümüne kadar haberlerde düzenli olarak yer aldı. Spekülatif hareketleri ve açıklamalarıyla magazin basınının peşini bırakmadığı Winehouse, uyuşturucu kullandığı yönündeki suçlamalarla hep karşı karşıya kaldı.

Boşandığı eşi Blake Fielder Civil ile birliktelikleri esnasında çeşitli nedenlerle sık sık yasal sorunlar yaşadılar ve eşi kısa bir süreliğine hapse girdi.

2007 yılında Blake Fielder Civil ile evlendi. 2009 yılında boşandı. Boşandıktan sonra Reg Traviss ile birlikte olmaya başladı.

Winehouse, Londra'daki evinde 23 Temmuz 2011 tarihinde ölü bulundu. Daha sonra cesedi cenaze töreni arkasından Golders Green Crematorium'da yakıldı.

Winehouse öldükten sonra babası kızı adına Amy Winehouse Vakfı'nı kurdu ve vakfa yapılan bağışlarla özellikle uyuşturucu bağımlısı ve hasta çocuklara yardım etmeye ve çocukları rehabilite etmeye başladı. 26 Haziran 2012'de Winehouse'ın babası Mitch Winehouse kızının hayatını kendi gözlerinden anlatan ‘Kızım Amy’ kitabını Amerika'da çıkardı.

Albümleri :

2006 Black to Black 
2003 Frank

Ödülleri :

2008 – Grammy Ödülleri; En İyi Pop Vokal Albümü adaylığı, En İyi Kadın Pop Vokal Performansı adaylığı, En İyi Yeni Şarkıcı adaylığı, En İyi Şarkı (Rehab) adaylığı, Yılın Albümü adaylığı. 
2008 – Brit Awards; En İyi İngiliz Şarkıcı Ödülü adaylığı. 
2007 – Vibe Awards; Yılın Sanatçısı Ödülü adaylığı. 
2007 – MTV Avrupa Müzik Ödülleri; Yılın Albümü adaylığı, En İyi Yeni Sanatçı Ödülü adaylığı. 
2007 – MOBO Awards; En İyi İngiliz Kadın Sanatçı Ödülü 
2007 – Ivor Novello En İyi Modern Şarkı Ödülü (Rehab) 
2004 – Brit Awards – En İyi Kadın Sanatçı Ödülü adaylığı 
2004 – Ivor Novello En İyi Modern Şarkı Ödülü (Stronger Than Me)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283