Öne Çıkanlar taner yıldız altın fiyatları haberler müslümanlar muzaffer yıldırım kimdir

Aldatıldığını iddia eden eş İsmail Türüt'ün neyi var neyi yoksa...

Karadeniz müziğinin güçlü seslerinden olan İsmail Türüt zor günler yaşıyor. Aldatıldığını iddia eden karısı dava açtı ve 500 bin liralık tazminat almaya hak kazandı. Bu durum karşısında İsmail Türüt zor anlar yaşayarak yeniden karara itiraz etti.

Aldatıldığını iddia eden eş İsmail Türüt'ün neyi var neyi yoksa...
İsmail Türüt karısını aldattı mı? Aldatıldığını iddia eden eş tazminat davası açtı ve tamı tamına 500 bin lira tazminat hak etti. Bu durum karşıında İsmail Türüt deliye döndü. 18 yıl evli kaldığı Ayşe Türk'ün 'Beni aldattı' iddiasıyla açtığı boşanma davası sonucu 500 bin lira tazminat ödemesine karar verilen İsmail Türüt, karara itiraz etti...

18 yıl evli kaldığı Ayşe Türk'ün açtığı boşanma davası sonucu 500 bin lira tazminat ödemesine karar verilen İsmail Türüt, karara itiraz etti. Yargıtay, türkücünün başvurusu üzerine kararı bozarak dosyayı yeniden Beykoz Mahkemesi'ne gönderdi.

"SÜLALEMİ TOPLASAN BU KADAR PARA ÇIKMAZ"

Eski eşinin başlattığı icra takipleri nedeniyle zor duruma düştüğünü söyleyen İsmail Türüt, "Bende sülalemi toplasan bu kadar para çıkmaz. Çok şükür icralar durdu, mahkeme yeniden görülüp makul bir tazminat miktarı belirlenecek." dedi.

"ATLARIMIN GELİRİNE BİLE İCRA ÇIKARDILAR"

Türüt, mal varlıklarına tedbir konduğu için hiçbir gelirinin kalmadığını da sözlerine ekledi: "Üç katlı evim var, sadece ona icra getirseler anlayacağım, ama atlarımın gelirine bile icra çıkardılar. Atlarım yarışta koşunca para kazanıyor, o parayı elime alamıyorum. Emekli olmak için bir şirkette sigortalı gözüküyordum, 'Geliri var, almaya geldik' diye oraya da icraya gitmişler, istifa ettim. Altı aydır sigorta primim ödenmiyor. Bazen 6 bin liralık nafakayı ödeyebilmek için borç aldığım oluyor."

"İTİRAZ ETTİK, YARGITAY BİZİ HAKLI GÖRDÜ"

İsmail Türüt'ün avukatı Emin Vahap Şirin, son gelişmeler hakkında şu açıklamayı yaptı: "Toplam 500 bin liralık tazminata itiraz ettik, Yargıtay da bizi haklı gördü. Bilirkişi fahiş olmayan yeni bir tazminat rakamı belirleyecek. Şimdi Ayşe Türk ve avukatının başlattığı icra talepleriyle uğraşıyoruz. Tabii bu arada icralar da durduruldu."

Sabah


İSMAİL TÜRÜT KİMDİR?

İsmail Türüt (d. 8 Haziran 1965, Ambarlık, Rize), Türk halk müziği sanatçısı. 30'un üzerinde albümü bulunmaktadır. 1990'lı yıllardan sonra Erkan Ocaklı,Adnan Yılmaz ve Cengiz Kurtoğlu ile beraber birçok kaset yapmışlardır.

8 Haziran 1965 yılında Rize Merkez Ambarlık Köyünde üçü erkek, biri kız olmak üzere dört çocuklu bir ailenin, ikinci büyük çocuğu olarak dünyaya geldi. İlkokulu, köyü olan Ambarlık'ta, Ambarlık İlkokulunda bitirdi. Ayşe Türüt ile evli olan İsmail Türüt, Deniz, Yasemin, Miraç ve Nazlıcan adında 4 çocuk babasıdır.

Kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]
1982 yılında Laz Uşağı ile adlı ilk albümünü çıkardı. Kanal 7, TGRT, Flash TV'de Türüt Showu ile Kanal 7 ve Flash TV'de Fıkralarla Türkiye ve Meltem TV'den "Türütten Türküler" programı sundu. TGRT'de Tirvana ve Kanal 7'de Naber Bacanak adlı dizide başrol'ü oynadı. Türkiye’de yurtiçi ve yurtdışında olmak üzere en çok konser veren 5 sanatçıdan bir tanesidir. 2010 yılında Kırktan Sonra albümü piyasa Türkiye ve yurtdışında birçok Avrupa ülkesinde satışa sunuldu. Halen Vizyon Türk TV'de Türüt Show programı devam etmektedir.

Albümleri[değiştir | kaynağı değiştir]
Laz Uşağı
Komşu Kızı Lazmısın Çerkezmisin
Ondan Kaynana Olmaz
Çay Güzeli
Güzellere Bayram Var Hamsi
Kara Sevdalı Fatma
Zorla Güzellik Olmaz
Oy Canan
Akıllı Ol
Hamsi Gözlüm
Suzan
Deniz Gözlüm
Karadeniz Sofrası
Piryoz
Deli Zekiye
Dünya Tatlısı
Kırktan Sonra
Terör (2010)
Davaları[değiştir | kaynağı değiştir]
Şarkı sözü davası[değiştir | kaynağı değiştir]
Ozan Arif tarafından yazılan, Hrant Dink cinayeti sanıklarına yönelik övügü dolu ifadeler içeren ifadeler içeren "Plan Yapmayın Plan" adlı şarkı, Türüt tarafından seslendirilmiş ve kamuoyunda yoğun tartışma yaratmış[1] ve olayın ardından Türüt hakkında Hrant Dink cinayeti sanıklarının övüldüğü, halkın kin ve düşmanlığa tahrik edildiği" iddiasıyla dava açılmış ve İstanbul 16. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Türüt, "Bölücülük propagandası yapmak ya da suç ve suçluyu övmek gibi bir kastı" olmadığını söylemiş, söz konusu şarkının yer aldığı kaset ve CD’nin, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca onaylandığına ve yayınına izin verildiğini belirtmiştir.[2] Arif Şirin (Ozan Arif) savunmasında, "Suç işlemedim. Hiçbir art niyet taşımadım, normal şiirimi yazdım. Bu devlete 'Ha ..ktir' diyen kişiler dışardalar, ben de beraatimi istiyorum" demiştir.[3]

Hrant Dink'in tutuklu katilleri Ogün Samast ve Yasin Hayal'in isimlerinin övgü ile geçtiği iddaa edilen şarkıyı seslendiren Türüt 29 Aralık 2009 tarihinde beraat etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270