Öne Çıkanlar haber haberi haberleri haberler sneijder

62 yıldır satış rekoru kıran Playboy'dan şok karar...

62 yıldır satış rekoru kıran Playboy şok eden bir karar verdi. Playboy artık çıplak kadın fotoğrafı yayınlamayacağını açıkladı. Playboy'un bu kararı erkek hayranlarını büyük şoka uğrattı. Peki bu durum geçici mi yoka belli süreliğine mi alınan bir karar..

62 yıldır satış rekoru kıran Playboy'dan şok karar...
 Playboy dergisi hakkında şok bir iddia gündeme geldi. Özellikle erkeklerin her sayısını dört gözle beklediği o dergi de artık çıplak kadın resmi yayınlanmayacak. Bu durum derginin satışını nasıl etkileyecek merak konusu oldu.

 Playboy erkek dergisinden şok bir karar çıktı. 1963 yılından itibaren yayın hayatına devam eden Hugh Hefner'in sahipliğini yaptığı Playboy dergisi şok bir karar aldı. Artık derginin bundan sonraki sayısından çıplak kadın resmi yer almayacak. Bu durum hiç şüphesiz her sayısını dört gözle bekleyen erkek hayranlarını çok üzdü.

1963 yılından itibaren yayın hayatına devam eden Playboy dergisi şok bir karar aldı. Hugh Hefner'in sahipliğini yaptığı dergi artık çıplak kadın resmi yayınlamayacak.  Playboy, artık çıplak fotoğraf yayınlamama kararı aldı. Derginin kurucusu ve yayın yönetmeni Hugh Hefner, içerik yöneticisi Cory Jones'un bu kararına destek verdi.  
New York Times'a açıklama yapan Jones, yanlış anlaşılmak istemediğini, bugün aldığı kararın, 12 yaşındaki halini çok kızdıracağını, ancak doğru bir adım attıklarını belirtti.

MARİLYN MONRO'LU BAŞLANGIÇ
62 yıldır yayın hayatına devam eden Playboy, 1953 yılında ilk sayısını Marilyn Monroe'nun süslediği kapağıyla yayına başlamıştı.

Günümüzde diğer yayıncılarla rekabette zorlanan Playboy, internet kullanımının yaygınlaşıp, pornoya erişimin kolaylaşması nedeniyle de okuyucu kaybediyor.

MÜSTEHCEN ÇİZGİSİNİ KORUYACAK

Mart ayında yeni tasarımıyla okuyucuyla buluşacak olan dergide çıplak fotoğraflar kullanılmayacak ancak derginin Instagram sayfasından yaptığı paylaşımlar göz önünde tutulduğunda, Playboy'un müstehcen çizgisini de koruyacağı tahmin ediliyor.

Daha geniş bir okuyucu kitlesine ulaşmayı hedefleyen Playboy Ağustos ayında bu yeni yayın politikasını web sitesi üzerinde uygulamaya başlamış ve 12 milyon yeni ziyaretçi elde etmeyi başarmıştı.

Günümüzde ayda 800 bin adet basılan dergi, New York Times'ın haberine göre 1975 yılında 5.6 milyon adet basılmıştı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283