Öne Çıkanlar kara para aşk android 6 sneijder kürdistan haber

Melih Gökçek: Kızılcahamam'a 20 Trilyon Liralık Asfalt Döktük

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Kızılcahamam'da açılış törenlerine katıldı.

Melih Gökçek: Kızılcahamam'a 20 Trilyon Liralık Asfalt Döktük

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Kızılcahamam’da Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Gençlik Merkezi ve Çocuk Kulübü’nün açılışlarını yaptı. 
Açılış töreninde bir konuşma yapan Melih Gökçek, “Bu zamana kadar Kızılcahamam’a toplam 201 bin ton yani eski parayla 20 trilyon liralık asfalt serdik. Köy yolu açma çalışmaları gerçekleştirdik. 63 kilometrelik yeni içme suyu şebeke hattı döşedik. Yaklaşık 10 trilyon harcama yaptık. Yaklaşık 1 kilometrelik atık su hattı yaptık. 20 adet yeni kuyu açtık. 1 adet pompa istasyonu, 33 adet klorlama ünitesi kurduk. Ana bulvarlardaki refüjleri düzenledik. İlçeyi çiçeklerle süslüyoruz. Çay kenarına 6-7 bin metrekare büyüklüğünde bir park yapımı devam ediyor. Onu da bu sene içerisinde bitirmeyi planlıyoruz. Çalışmalarımız bitmeyecek, her zaman devam edecek" şeklinde konuştu.

 
-“KÖYLÜ ÜRETTİĞİ MALINI SATABİLMELİ”
           
Gökçek, çiftçilere her zaman destek olacaklarını, Soğuk Su Milli Parkı’nda yenilikler yapılacağını belirttiği konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Yeni devraldığımız Soğuk Su Milli Parkı’na yenilikler getiriyoruz. 220 adet barbekü, 250 adet kapalı piknik masası kuracağız. En büyük arzum, köylü ürettiği malını satabilmeli. Bunun için de ana yol kenarına dükkanlar yapmanın çalışmalarını sürdürüyoruz. Kızılcahamam’ın balını dünyaya duyuracağız. Arıcı Birliği ile arkadaşlarımız temas halinde. Bu sene bir hayli hazırlık yaptık. Önümüzdeki seneden itibaren arıcılığa ziyadesiyle teşvik yapmak istiyoruz. Arıcılık yapmak isteyen arkadaşlarımız mutlaka Arıcı Birliği ile temas kursun. Önümüzdeki seneden itibaren kovan dağıtacağız. 10 bin kovan siparişi verdik.
Bunların yanı sıra her ilçeye taş kırma makinesi,  toprak tesviye makinesi, balya makinesi, mısır paketleme makinesi, kanal açma makinesi getiriyoruz. Ücretsiz olarak sırayla köylülerin hizmetine sunacağız. Ayrıca köylerde koyunların ilaçlanması önemli bir konudur. Bunun için de platform yapılması gerekiyor. Bu sene içerisinde hatta 2-3 ay içinde inşaatına başlıyoruz. Köylüler koyunlarını getirerek daha modern bir şekilde ilaçlayarak hayvanlarının hastalanmasını önleyecek.  Köy konağı olmayan köylere köy konağı yapacağız, eskisi olanları ise yenileyerek düzenlemeler yapacağız.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270