Öne Çıkanlar ios 7 haberleri yılanların öcü yeni bölüm fragmanı mülakat bebeği

Kazan'da sokak hayvanları için yem bırakıldı

Kazan Belediyesi zorlu kış şartları nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanları için ilçedeki doğal yaşam alanlarına yiyecek bıraktı.

Kazan'da sokak hayvanları için yem bırakıldı

 Belediye ekipleri tarafından sokak hayvanlarının aç kalmaması için Kazan'da bulunan tüm park bahçe ve doğal yaşam alanlarına, mama, kuş yemi ve ekmek bırakıldı.

Belediye Başkanı Lokman Ertürk, yaptığı açıklamada, belediye olarak sokak ve yaban hayvanlarına karşı her zaman duyarlılık gösterildiğini belirterek, "Ülkemizde ve ilçemizde çetin geçen kış koşullarında, doğal hayatın parçası olan hayvanlarımıza bir nebze de olsa sahip çıkmaya çalışıyoruz. Mama, ekmek ve kuş yemi gibi yiyecekleri hayvanların ulaşabilecekleri yerlere bırakıyoruz" dedi.
Ankara'da ilk hayvan barınağının Kazan ilçesinde açıldığına dikkat çeken Ertürk, "Belediyemizin 60 hayvan kapasitesi bulunan Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezinde, sahipsiz tüm sokak hayvanlarının tedavi, bakım ve aşılama hizmetlerini yapıyoruz. Tedaviye ihtiyacı olanların tedavilerini gerçekleştirerek, kısırlaştırıyoruz. Sonra da sahiplenmek isteyenlere ulaştırıyoruz" değerlendirmesinde bulundu.
Anahtar Kelimeler:
Kazan

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270