Öne Çıkanlar android 6 haberleri haberi sneijder ios 7

Başbakan’ımız için Kazan'ın yeri ayrı

Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, bir dergiye verdiği röportajda Savunma Sanayinin Kazan'a kurulmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Ertürk, yatırım için Kazan'ın tercih edilmesiyle ilgili olarak “Sayın Başbakan’ımızın gönlünde Kazan'ın ve Kazan halkının ayrı bir yeri olduğunu biliyoruz ve bundan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Başbakan’ımız için Kazan'ın yeri ayrı
Kazan'ın son 10 yılda önemli yatırımlara imza attığını, Ankara’nın dış ilçeleri arasında gelişmişlikte 1. sırada olduğunu kaydeden Başkan Ertürk, Savunma Sanayi ile Kazan'ın yeni bir ivme kazanacağını söyledi.

Savunma Sanayi Kümelenmesinin Yozgat’ta gerçekleştirileceği konusunda geçmişte bazı söylemlerin dile getirildiğini hatırlatan Ertürk şunları söyledi: “Ancak Kazan'a önemli hizmetlerin gelmesini sağlayan, kendisine sadece Türkiye olarak değil, Kazan olarak da çok şey borçlu olduğumuz Sayın Başbakan’ımız, iki ayrı yerde, yurt dışı gezilerinde Japonya’da ve Almanya’da Berlin’de 5. Uydu’nun Kazan'da yapılacağı müjdesini vermiştir. Biz, Sayın Başbakan’ımızın gönlünde Kazan'ın ve Kazan halkının ayrı bir yeri olduğunu biliyoruz ve bundan büyük mutluluk duyuyoruz. Naçizane bu sevginin tercih edilmemizde payı olduğunu düşünüyorum. Bütün bunların yanında, TAI gibi önemli bir kuruluşu bünyesinde barındıran Kazan'ın konum itibariyle, stratejik olarak da tercih edilmesinde tabii etkisi vardır.
Bu proje Türkiye’nin Kanal İstanbul’dan sonra gelen en büyük projesidir. 7 milyar dolarlık yatırım ve 20 bin kişilik istihdamla Kazan birçok özelliğinin yanı sıra Savunma Sanayinin de merkezi olacaktır. Bu gelişmeden ilçem ve ülkem adına büyük mutluluk duyuyorum.”
Savunma Sanayi Üssünün Kazan'da kurulması kararı ulusal basında “Bu ilçenin başına talih kuşu kondu” manşetleriyle yer almıştı.
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270